Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Кагул - українське озеро, яким неможливо намилуватись

Ми шукали саме його. Те місце, де можна верещати від захвату, щойно ти його побачиш. Те місце, де зміцнюється патріотизм і формується нове ставлення до своєї Батьківщини ― любити її, приймати такою як є і прагнути її покращити. Принаймні, хоча б зробити щось від себе.

Озеро Кагул – саме таке місце. Коли ти стоїш на високому скелястому березі по коліна у безсмертниках і дивишся на гладь води, в тобі живуть два щирі бажання: щоб було мирне небо і гарні дороги. Дві необхідні умови розвитку туризму в країні. Мирне небо над Кагулом є, а от дороги ― ну, самі розумієте.

Але про все по порядку.

Місцезнаходження і дорога

Озеро розташоване в Ренійському районі Одеської області, поблизу села Нагорне. Шматочок озера (приблизно 1 км) належить дружній Молдові, куди нас ледь не завела підступна Гертруда.

Гертруда – це наш навігатор, мовить жіночим голосом із гламурними інтонаціями, частенько обирає маршрути поза державних кордонів. Так ми опинилися на пропускному пункті в Молдову ― то й що, адже шматочок Кагула є й там.

Тож якщо зберетеся, повертайте біля села Виноградовка ліворуч (якщо їдете з боку Одеси) і польовими дорогами прямо до міста Рені. Озеро проїхати неможливо.

Оцінка ― 6. Проїхати можна будь-якою автівкою, явних драматичних ям немає, але їхати доведеться повільно.

Характеристика місця по суті питання

Це найпівденніша точка України після Криму. Тут тепло, навіть спекотно, практично немає вітру. Степове повітря дарує легеням гарний заряд бадьорості, а краєвиди такі, що дух захоплює. Саме тут ― місце гніздування багатьох птахів, їхні гнізда можна побачити у вапнистих скелях.

Озеро ― не тільки озеро, але й скелі, дерева і очерет. Тут є де сховатися від спеки, але від комарів рятуватися необхідно ― ближче до вечора намащуйтеся мазями усіх видів. Ну і, звичайно, паліть очеретяні «качалки».

Місцевість біля озера «двоповерхова»: зверху ― чудове місце для стоянки з розкішним патріотичним краєвидом на озерні береги і каньйон, на луці з різнотрав’я. Там само ― очеретяна хатка пастуха, яка мальовничо розташувалася на височині. Внизу ― зелені луки і очерет-очерет. Місця для купання є, але їх треба знати або заздалегідь поцікавитися у місцевих. Вода в озері типова озерна, дно мулисте, окрім мілини ― там пісок.

Оцінка ― 8. Краса неймовірна, два бали знімаємо за очерет. Все-таки його забагато:)

Інфраструктура

Давайте домовимося: коли ми ставимо оцінку 2, як у цьому випадку, це не означає, що тут погано. Така оцінка говорить лише про те, що коли ви сюди їдете, ви берете з собою намет, спальний мішок і все необхідне, окрім продуктів, які швидко псуються, ― їх можна купити по всій Україні, навіть у маленьких селах.

Інфраструктури як такої на Кагулі немає. Але є сам Кагул, вражаюча природа і ваше бажання «обнулитися».

Проживання

Найближче село ― Нагорне, але жодних міні-готелів і приватних садиб тут немає. Лише намет, лише хардкор. Можна зупинитися в самому Рені, який знаходиться приблизно в 30 км від озера, а сюди приїхати просто подивитися, поплавати і здивуватися.

Оцінка ― 3.

Харчування

Лише те, що ви привезете, купите або приготуєте на вогні. Щойно спійманого сомика, наприклад. У Нагорному є магазини і навіть кафе, тож якщо не захопили з собою казанок, все одно жити будете. Оцінка ― 5.

Розваги

Купатися, милуватися, рибалити. В самому Нагорному є пляжик, куди ходять усі місцеві ― там мілина і піщане дно. Водичка дуже тепла, береги комфортні. Поплавав і назад у намет. А потім – споглядати захід сонця, сидячи на краєчку скелі.

Оцінка ― 5.

Можливість відпочинку з дітьми

З малюками їхати сюди не варто. Все ж таки тут скелі і обриви, і очерет, і вода не прозора морська, а справжня озерна. Але старші дітки, скажімо років від 8, будуть у захваті.

Оцінка ― 7.

Чистота

Оцінка ― 10, тут ДУЖЕ чисто. Туристів практично немає. І прокладених десятиріччями доріг і стежок у ці місця теж не існує. Тож відчуйте себе першовідкривачем!

І бережіть заповідник, де до вас ніхто не кидав пляшок і серветок.

Wi-Fi і мобільний зв’язок

Цей пункт пишу з особливою серйозністю. Зі зв’язком треба бути дуже обережними, а краще ― заздалегідь відключіть роумінг. За кілька годин, які ми провели там, мені прийшло дві смски від «Київстар» ― «вітаємо в Румунії» та «вітаємо в Молдові». Місцеві мешканці говорять, що для дзвінків по Україні налаштовують телефони вручну, щоб уникнути 12 гривень за хвилину. Мобільний інтернет працює дуже повільно, вай-фая, зрозуміло, немає.

Оцінка ― 2.

Безпека

Тут водяться вужі. Не плутати з отруйними зміями і не лякатися – отруйних змій на Кагулі немає. В цілому, тихо і спокійно, а гагаузи – народ мирний і незлобливий.

Оцінка ― 5. Не тому, що відчуваємо потенційну небезпеку в тутешніх місцях, а тому що за відсутності інфраструктури як такої вона може бути.

Сповнений глибокого змісту висновок

Низькі оцінки в цьому випадку – не прояв нашого ставлення до місця, а об’єктивна оцінка благ цивілізації в цьому районі. Відпочинок тут ― це завжди трохи експедиція, а не пляжеваляння і водокупання. Сюди приїжджають, щоб осягнути. Тишу, волю, самоту, глибину.

«Знайдено в Україні» рекомендує приїхати на Кагул хоча б раз, хоча б на день, проїздом. Побачити і полюбити.Loading...