Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

На Дніпропетровщині молодь будує екологічне село

На Дніпропетровщині молодь будує екологічне село

Про екосело, яке створюють з підручних матеріалів: глини, соломи, очерету, дерева пише видання "Сегодня".

У селі Стопудівка Дніпропетровської області донедавна жили лише п'ять осіб. Однак після того, як дніпропетровська молодь вирішила створити тут екологічне село, в цю місцевість Синельниківського району їдуть сотні відвідувачів.

Вже рік у селі проводять музичні концерти, тут працюють спортивні майданчики, арт-виставки, майстер-класи, театральні постановки.

Поблизу Стопудівки виявлені сліди поселень епохи пізнього палеоліту (40-16 тис. років тому). Досліджено також могильник і біля сусіднього села Діброви - поселення епохи неоліту (IV тисячоліття до н.е.). Поселення і кургани епохи бронзи (III-I тисячоліття до н.е.) знайдені біля Воронівки, Запорожця і Мар'ївки.

Одним із найвідоміших жителів цього краю, який жив на території сучасної Стопудівки, був пан Ширяєв, який мав на пагорбі розкішний маєток, навколо якого ріс височенний шовковичний сад, залишки якого можна побачити і сьогодні.

У наші дні козацьке село спорожніло. Ще кілька десятиліть тому тут жило близько тисячі осіб.

Півтора року тому в цю місцевість приїхала дніпропетровська молодь, яка почала створювати екосело з підручних матеріалів: глини, соломи, очерету, дерева. Хати орнаментують петриківським розписом. Більш того, в Стопудівці почали проводити фестивалі за участю відомих українських музичних груп.

Зараз Стопудівка стала найбільшим соціальним проектом молоді. Городяни з Дніпропетровська вирішили перебратись у село, щоб відродити українські традиції.Loading...