Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Одесит зібрав у власному гаражі військовий літак

Одесит зібрав у власному гаражі військовий літак

Деталі умілець купував в авіаційних інститутах та мережі, а злетіти планує з батьківського городу пише "Сегодня.ua".

33-річний одесит Вадим Миколайчук втілив свою мрію про польоти незвичайним способом: самостійно сконструював повномасштабну копію військового літака У-2. Працівник Припортового заводу відшукав в Мережі повний опис літального апарату і за чотири роки зібрав свою мрію. «Сегодня» познайомилася з Вадимом і його дітищем. Правда, політати на літаку конструктор не вирішив - лайнер готовий на 99%.

ХОТІВ ЛІТАТИ

Вадим зізнається: ще хлопчиськом мріяв стати пілотом. Втім, в дитинстві літаків він боявся до тремтіння в колінах.

«Одного разу я сильно злякався гулу літака - тікав з усіх ніг, а після - боявся виходити у двір», - згадує наш співрозмовник.

Зате вже юнаком Вадим зачитувався книгами про космонавта Юрія Гагаріна, військового льотчика-винищувача Михайла Дев'ятаєва, конструктора Сергія Корольова і навіть вирішив вступати до інституту сухопутних військ. Проте ні в перший, ні в другий раз Вадиму не вдалося стати студентом сухопутки. Відзначивши міцне здоров'я одесита, прямісінько з приймальної комісії його відправили до військкомату.

«Армія мене розчарувала. Після служби я думав вступати в Кіровоградський інститут цивільної авіації, але потрібно було годувати сім'ю, тому зайнявся бізнесом, але мрію про польоти так і не кинув», - продовжує Вадим.

Перш ніж почати будівництво, одесит з'їздив в Харківський авіаційний інститут - подивився на розібраний У-2 і зрозумів: роботи непочатий край. Втім, це і підігріло конструктора. Окрилений мріями про небо, в день свого народження - 14 лютого 2011 - Миколайчук приступив до роботи над військовим лайнером.

«За допомогою нитки позначив контури літака, забив цвяхи, щоб вигнути трубки каркаса і почав майструвати корпус літального апарату», - розповідає нам конструктор-мрійник.

Його головна мета - сконструювати літаючий У-2, а не просто точну копію військового літака. Запчастини для свого апарату Вадим купував в авіаційних інститутах, на Старокінному ринку та в інтернеті. А окремі - разом з друзями майстрував у себе в гаражі. Сусід по автомобільній стоянці Роман допоміг налагодити електротехніку літака і підказав, чому не працює генератор. Колега з Припортового заводу, токар Владлен Костянтинович виточив необхідні деталі.

Вадим зізнався «Сьогодні», що планує злетіти вже цього року.

«Мені залишилося налагодити двигун, поміняти гвинт і зробити кріплення крил більш надійним. Хочу перевезти літак в батьківський будинок у селі Мар'янівка. Там я планую зробити для нього ангар, а довгий город використовувати як злітно-посадкову смугу», - ділиться планами конструктор.

ЗІБРАТИ ЛІТАК У ДОМАШНІХ УМОВАХ НЕ ПРОСТО

На думку інженера Леоніда Фоміна, самостійно побудувати літак, здатний літати, непросто.

«Потрібна хороша матеріально-технічна і наукова база. Що доступно людині в домашніх умовах? Електрозварювання і ручний інструмент, а високоточні деталі можуть виготовити тільки професіонали», - пояснює фахівець.

За його словами, щоб на цьому літаку ще й літати, потрібні відповідні документи.

«Для легального використання власного літака потрібно оформити гору паперів, перевірити його технічний стан і бути професійним льотчиком, адже під час польоту можна завдати шкоди оточуючим», - каже інженер.

ДІТИ НАЗИВАЮТЬ МАЙСТРА «ДЯДЬКОМ ЧАРІВНИКОМ»

Окрім захоплення літаком, доморощений одеський конструктор повністю відновив батьківський «Москвич» 1977 випуску, який тепер виглядає як новенький і зовні, і всередині.

Авто 1977 року. Додав у «Москвич» п'яту передачу. Фото з архіву В. Миколайчука

«Я розібрав усе, що розбирається: зняв крила, двигун, міст. Почистив всі запчастини і заново зібрав автомобіль. Єдині нововведення - п'ятиступінчаста коробка передач і верхній люк», - говорить Вадим.

Крім того, зараз наш герой самостійно відбудовує батьківський будинок у селі, допомагає сусідам по гаражу: то замок полагодити, то двері вирівняти. Сусідська внучка, п'ятирічна Настя, називає Вадима дядьком-чарівником. Хоча сам він каже, що майструє через потреби, а не за покликанням.

 Loading...