Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Де "пофестивалити" на Західній Україні у серпні

Де "пофестивалити" на Західній Україні у серпні

До кінця літа залишається ще цілий місяць, тому можна встигнути відвідати один або й декілька цікавих фестивалів у Західній Україні.

"Ту Стань! – 2014: Зустріч у Фортеці"

1-3 серпня, село Урич, Львівська область

Цього року формат фестивалю пропонує поєднання військового табору та середньовічного містечка з ярмарком. На відвідувачів чекають імпровізовані подвір'я, на яких можна буде познайомитися із технологіями виготовлення та обробки основних матеріалів; бої воїнів-русичів, моноголо-татар та балтів; виступи вуличних музикантів; штурм фортеці та багато іншого.

Кожен учасник матиме змогу спробувати себе у майстерності бою та ремеслі своїх предків, пограти на давніх музичних інструментах та взяти участь у штурмі фортеці, навчитися середньовічних танців, купити на згадку сувенір ручної роботи, дізнатися історію фортеці та взяти участь у дискусіях Тустанського університету.

Ганна Сидоренко
Фестиваль "Ту Стань!" - учасники вчаться стріляти з лука

Вартість квитків: за 1 день — 50 грн, за 3 дні — 70 грн.

До місця проведення фестивалю курсуватимуть автобуси зі Львова та Трускавця.

Реєстрація на сайті фестивалю.

"Zaxid.Fest"

8-10 серпня, село Родатичі, Львівська область

Щорічний музичний фестиваль, у якому візьмуть участь багато відомих гуртів з України та інших країн, серед яких - "Ляпіс Трубєцкой", "ВВ", "Брати Гадюкіни", "ТНМК", "Скрябін" та багато інших. Напрямки музики: рок та етно.

Фестиваль відбудеться на території відпочинково-готельного комплексу "Чарівна Долина" біля села Родатичі Городоцького району це 40 км від Львова в бік польського кордону. Територія оточена лісом, ставками та полем.

zaxidfest.com
"Zaxid.Fest" Вартість квитків — 400-550 грн.

До місця проведення фестивалю курсуватимуть автобуси від головного залізничного вокзалу Львова.

Купити квитки можна на сайті фестивалю.

"Слідами графа Скарбека"

8-31 серпня, Львів

Фестиваль присвячений легендарній постаті — графу Скарбеку, який залишив вагомий слід в історії Львова та інших міст Західної України, але є, на жаль, майже невідомим для більшості українців. Зокрема, саме на його кошти у Львові було збудовано один з найбільших театрів Європи (7278 кв. м!), тепер — Театр імені М. Заньковецької. Саме біля цієї будівлі і проходитиме фестиваль. У програмі — циркове шоу, театральні вистави, виступи етнічних музик, майстер-класи і перформанси.

Ганна Сидоренко
Театр ім. М. Заньковецької у Львові (колишній театр Скарбека)

Місце проведення фестивалю — вулиця Лесі Українки.

"Музика у старому Львові та Кракові"

15-31 серпня, Львів-Краків
Львів і Краків - багаторічні міста-побратими - започатковують новий неординарний міжнародний проект. Він передбачає одночасне проведення спільних мистецьких заходів у містах різних держав, що буде свідчити про спільні цінності без кордонів та стане прикладом для інших європейських міст. Ініціатори фестивалю — засновник відомого українського камерного оркестру "Віртуози Львова" Сергій Бурко та засновник польської капели "Краковієнсіс" і польського фестивалю "Музика в старому Кракові" Станіслав Галонський. Концерти відбуватимуться у храмах, пам'ятних та історичних місцях обох міст.

Ганна Сидоренко
Концертна сцена на пл. Ринок у Львові

"Стародавній Меджибіж 2014"

23-25 серпня, Меджибіж, Хмельницька область

У програмі фестивалю історичних реконструкцій — лицарські турніри, середньовічна музика, ярмарок та частування, ввечері — вогняне шоу.

Ганна Сидоренко
Лицарський турнір під час фестивалю

Вартість квитків: за 1 день — 80 грн, за 3 дні — 200 грн.

До місця проведення фестивалю курсуватиме автобус від залізничного вокзалу Хмельницького, час відправлення — 9:00.

"Довбуш-фест"

24 серпня, Івано-Франківськ

Спортивно-музичне етнографічне свято, символом якого буде ватажок карпатських народних месників — опришків — Олекса Довбуш.

Ганна Сидоренко
Інтер’єр музею Олекси Довбуша в Івано-Франківську

Під час заходу планується музична програма, спортивно-силові змагання, "етно-опришківський" парад.

Фестиваль леквару

30 серпня, село Геча, Закарпатська область

Закарпаття не припиняє тішити своїми кулінарними фестивалями. Звісно, маючи таку чудову кухню — суміш української, словацької, румунської, угорської та австрійської — є чим похвалитися.

Леквар — угорською мовою означає сливове варення. У його варінні і змагатимуться місцеві кулінари. А ще вони готуватимуть різні страви за староугорськими рецептами — гомбовці, калачі, вареники, вертуни, кіфлики, до складу яких входитиме герой свята — леквар. Не обійдеться й без паленки-слив'янки, алкогольного напою зі слив, та домашнього вина. Переможець отримає 30-літровий казан та приладдя для подальшого приготування смачного варення.

zakarpattya.net.ua
Закарпатський леквар

Програму фестивалю можна подивитися тут.

 

Джерело: ТСН


Loading...