Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Мизунь - джерело найчистішої води в серці Карпат

Мизунь - джерело найчистішої води в серці Карпат

В Українських Карпатах багато мальовничих місць. Одним з таких вважається річка Мізунка.

Свій початок вона бере високо в горах, з гірських джерел, а її протяжність становить 51 км.

Своє русло Мізунка проклала серед скелястих схилів, тому на річці дуже багато порогів-каскадів і перекатів, які називають Мізунськими водоспадами.

Про них варто згадати окремо, оскільки вони в цих краях дуже різні - вузькі і широкі, пологі і прямовисні, великі і маленькі.

Вода Мізунки падає вниз під різними кутами, створюючи наймальовничиші природні пейзажі. Живлення снігове і дощове, а тому водоспади більш видовищні навесні, після танення снігу, або після сильного дощу.

У цих місцях завжди багато туристів. Добираються сюди вони по найбільш екологічному туристичному маршруту в Україні - Карпатському трамваї.

Починається він у селі Вигода і проходить по одній з небагатьох уцілілих вузькоколійних доріг - через карпатські ліси і стрімкі потоки. Серед пунктів зупинки - міст через гірську річку Мізунка, каскади водоспадів і унікальне джерело Мізунської мінеральної води. Потяг складається з локомотива, в якому можна спостерігати за роботою машиніста, закритий вагон з комфортними сидіннями, вагон-кабріолет, а також відкрита платформа. По ходу маршруту потяг долає чотири мости.

Так, на березі річки в селі Новий Мізунь в урочищі Лисинець є унікальне джерело природної мінеральної води - Мізунське. Воно б'є ключем прямо з надр карпатської гори Кігола, висота якої становить 1122,5 метрів. Вода з Мізунського джерела особлива - вона дуже чиста і досконала від природи. Має унікальні показники м'якості, дуже низький рівень природної мінералізації і має цілющі властивості. Ця вода постачається в санаторії регіону, куди щороку приїжджають поправити здоров'я тисячі гостей.

 

Джерело: ТСН.ua


Loading...