Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

У Києві винайшли вакцину проти раку. Відео

У Києві винайшли вакцину проти раку. Відео

Багаторічні дослідження вчених та інноваційні технології - на сторожі життя. У київській лабораторії розробили унікальну вакцину для онкохворих українців. Тут розробляють ін’єкції індивідуально. Про це розповідає Марина Моісеєнко у своєму матеріалі для «ФАКТИ», ICTV.

Співробітники Національного інституту раку спільно з колегами з інституту експериментальної патології онкології взялися за розробку та клінічні дослідження протипухлинних вакцин кілька років тому.

Тепер, коли унікальний препарат випробували на собі 120 пацієнтів, медики впевнено заявляють – недужі на рак можуть жити довго. Препарат виготовляють одразу після операції - з видаленої злоякісної пухлини та крові хворого.

«Ми прооперували хворого, взяли пухлину, взяли кров, отримуємо дендритні клітини і робимо вакцину. Ми отримали дуже хороші результати - збільшення виживання на 25-30%», - каже президент асоціації онкогінекологів України, головний позаштатний онкогінеколог МОЗ України Людмила Воробйова.

Кількість хворих на рак зростає, а хвороба «молодшає». У середньому 170 тисяч українців щороку чують страшний діагноз.

Остаточно удосконалити рятівний біопрепарат київським медикам вдалося після того, як три роки тому американський вчений відкрив особливі дендритні клітини.

Тепер українська вакцина працює проти метастазів і рецидивів. Ось тільки починати курс лікування потрібно заздалегідь.

Біопрепарат вводять після основного лікування внутрішньовенно 5 разів на рік із перервами. Медики кажуть: побічні ефекти - мінімальні. Та й собівартість індивідуальних ліків в десятки разів нижча за курси хіміотерапії.

Але щоб українську розробку змогли отримати всі хворі, потрібно закінчити реєстрацію препарату. А для цього, бідкаються медики, держава ще не має нормативної бази.Loading...