Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Найсолоніший санаторій в світі знаходиться в Україні. Неймовірний репортаж з-під землі

Англійський фотограф Кирило Кулецький  (Kirill Kuletski) відвідав соляні шахти у закарпатському селищі Солотвино, де протягом 40 років був підземний санаторій для астматиків.

Сольові рудники в Солотвино були відкриті ще в XVIII столітті, в 1970-х на їх базі відкрили Українську алергологічну лікарню.

 
Крім шахт, в Солотвині розташовані карстові соляні озера, вміст солі в яких вище, ніж у Мертвому морі. 

Альтернативна терапія, яку використовують в Солотвині для лікування астми та інших респіраторних захворювань, відома як спелеотерапія. 

Спелеотерапія була відкрита в Польщі в 1950-х роках, коли лікарі помітили, що шахтарі в соляних шахтах рідко хворіли на туберкульоз. 

"Просочене" сіллю повітря соляних шахт допомагає вивести мокроту з легенів і вбити мікроорганізми, що викликають інфекції дихальних шляхів. 

У повітрі соляних тунелів міститься в десятки разів менше мікроорганізмів, ніж в повітрі звичайної операційної. 

Крім захворювань органів дихання, насичене солоне повітря допомагає боротися з різними захворюваннями шкіри і наслідками опікової хвороби.

 
Клініка в селищі Солотвино розташовувалася в тунелях на глибині 300 метрів від поверхні землі. Температура тут цілий рік тримається на одному і тому ж рівні - 22 ° C. 

Солотвинська лікарня була найбільшою у світі установою, що використовувала спелеотерапію як основний метод лікування і оздоровлення після хвороб органів дихання. 

Щороку в солотвинських соляних шахтах відбувалося лікування від 300 до 500 осіб - щоб потрапити в клініку, часто доводилося записуватися в лист очікування. 

Звичайний період перебування в клініці складав 24 дні. Пацієнти не весь час проводили під землею, для сеансів терапії вони спускалися вниз на ліфті. 

Під час лікувальних сеансів пацієнти лежали на ліжках, які розставлені в вирізаних в скелі нішах і висвітлені люмінесцентними лампами. Їм дозволялося розмовляти один з одним або читати. 

Крім лікувальних кабінетів, в підземному корпусі розташовувалися кімната відпочинку та бібліотека. 

Видобуток солі в Солотвино припинили на початку 2000-х через різкий підйом  підземних вод. Відділення спелеотерапії закрили в 2008 році після прориву води у вентиляційний ствол.

Джерело: uzhgorod.in


Loading...