Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

5 цікавих та маловідомих музеїв Львова

5 цікавих та маловідомих музеїв Львова

Щороку до Львова приїжджає велика кількість туристів, аби насолодитись львівською атмосферою та архітектурою. Але, окрім фестивалів, ярмарків, кав'ярень та древніх кам'яниць у місті є близько 40 найрізноманітніших музеїв.

Ми відібрали ті з них, які часто не потрапляють до стандартних путівників та екскурсій.

1. Музей пам’яток стародавнього Львова, площа Старий Ринок,1.

Серед експонатів у музеї є макети Львова різних епох. Один з макетів показує княжий Львів у середині XIII – початку XIV століття. Ще один макет відтворює центр Львова у середині XVIII століття. На макеті зображені елементи архітектури, яких вже немає у сучасному місті. До прикладу, оборонні укріплення.

За бажанням туристів екскурсоводи можуть детальніше розповісти про ту чи іншу епоху з життя Львова. Ця послуга нічого додатково не коштуватиме. Також екскурсії можуть проводитись, окрім української, російською та польською мовами.

2. Музей-пам’ятка Соломії Крушельницької, вул. С. Крушельницької, 23. 

У семи експозиційних залах-кімнатах, демонструють оригінальні фотографії, афіші, програми концертів, портрети, фрагменти сценічних костюмів, нотні видання, особисті речі співачки. Також є платівки із записом її голосу. Під час екскурсії їх можна прослухати. Крім того, зберігся персональний музичний інструмент, на якому грала артистка. В основному музейні експонати – особисті речі та фото Соломії Крушельницької. Екскурсія – це своєрідна подорож у минуле, під час якої можна побувати в її артистичному світі.

3. Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького", вул. С. Бандери, 1.

Музей розміщений у приміщенні колишньої тюрми, де впродовж багатьох років утримували жертв окупаційних режимів різних епох: польської, німецької, радянської. Тюрма є символом тяглості боротьби українського народу за незалежність.

4. Державний природознавчий музей, вул. Театральна, 18.

Природознавчий музей є одним з найстарших музеїв у Європі. Фонди природознавчого музею презентують тваринний світ усіх акваторій земної кулі й всіх континентів, окрім Антарктиди. Наукові колекції музею налічують більше 178 тис. експонатів, близько 10 тис. із яких формують експозицію.

5. Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри, вул. Музейна, 16. 

Музей розташований недалеко від Львова у смт. Брюховичі. Більшість своїх скульптур Михайло Дзиндра створив за кордоном, в Америці. Він належав до Нью-Йоркської групи митців. Опісля здобуття Україною незалежності, митець перевіз свої роботи на Батьківщину. Продав будинок в США, придбав 44 сотих землі у Брюховичах, де й побудував павільйон. 27 квітня 2005 року безкоштовно передав приміщення разом із 806 скульптурами Львівській галереї мистецтв. У музеї є 808 скульптур із металу, сітки та цементу – це постійнодіюча виставка.

Джерело: Бі Тревел


Loading...