Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Якби була можливість обирати місце народження, понад дві третини українців обрали б Україну

Якби була можливість обирати місце народження, понад дві третини українців обрали б Україну

Понад дві третини респондентів у віці старше 16 років переконані, що якби в них була можливість вибрати країну, в якій народитися, то вони обрали б Україну. Про це свідчать результати дослідження, яке здійснила GfK Ukraine у грудні 2014 року.

Більшість респондентів у віці старше 16 років (68,4%) переконані, що якби в них була можливість вибрати країну, в якій народитися, то вони обрали б Україну. Росію, яка посіла друге місце, обрали б лише 2,4% респондентів. Загалом в різних країнах ЄС хотіли б народитися 6% опитаних (зокрема, 1,5% – в Німеччині, по 1% – в Італії чи Великобританії). Ще 1,5% респондентів відповіли, що вони прагнули б народитися у США. 18,4% респондентів не змогли дати відповідь на це питання.

Мешканці Північного та Західного регіонів найчастіше за інших називали Україну у якості країни, яку б вони обрали для свого народження, якби в них була б така можливість (78% та 79% відповідно). Найрідше Україна звучала у відповідях мешканців Сходу (48%), де одночасно зафіксована найбільша частка респондентів, які не змогли дати відповідь на це питання (38%).

Найчастіше відповідь «Україна» лунала від людей у віці старше 60 років (78%). Одночасно представники старшого покоління частіше за інші вікові групи називали Росію (5%), тоді як молодь у віці 16-19 років частіше за інших згадували Німеччину (5,5%), а респонденти у віці 20-29 років – США (4%).

Щодо розподілу відповідей серед прибічників партій, які увійшли до Верховної Ради, то найбільші частки респондентів, які б обрали Україну, зафіксовано серед тих, хто підтримує Партію «Блок Петра Порошенка» (84%), Політичну партію «Об’єднання «САМОПОМІЧ» (77%), Політичну партію «Народний фронт» (76%) та Радикальну партію Олега Ляшка (76%).

Також найчастіше Україну називали ті респонденти, які віддали б свій голос за Петра Порошенка, якби вибори Президента України відбулися наступної неділі (82%).

Опитування проводилося GfK Ukraine протягом 5-12 грудня 2014 року методом особистого інтерв’ю вдома у респондента. Респондентам задавали питання «Якби у вас була можливість вибрати країну, в якій народитися, яку ви б обрали?» без підказки. Під час дослідження було опитано 1000 осіб віком від 16 років та старше в усіх областях України (включно з Києвом), окрім Автономної республіки Крим. У Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Статистичне відхилення не перевищує 3,1%.Loading...