Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Ветеран афганської війни дав поради, які можуть вберегти життя в зоні АТО

Ветеран афганської війни дав поради, які можуть вберегти життя в зоні АТО

Наші хлопці повинні знати це, як Отче Наш, і я прошу всіх небайдужих максимально активно поширити нашим військовим в зону бойових дій і в підготовчі табори!

Це, на мій погляд, крутіше, ніж бронежилет!

ПРОСТО ПОРАДИ

Війна, загалом - це гнила справа, але на війні найстрашніше - це зачистка міст від бойовиків.

 1. Якщо ви проводите зачистку (останні години вашого життя), то як в анекдоті: в кімнату заходите удвох - спочатку граната, потім ви.
 2. Підійшовши навіть до відкритих дверей будь-якого офісу - Не заходь. Одним місцем відчуваєш, що там може бути ворог, не економ гранати, висмикуй чеку і закочуй першу. Після вибуху через 5 секунд, не висмикуючи чеки, закочуй в приміщення другу і відразу за нею схоплюйся. Хто вціліє від першої, побачивши другу, впаде на підлогу, і закриє голову руками - візьмеш живим.
 3. Стоячи перед дверима і чекаючи своїх товаришів, які збираються для штурму, притримайте двері, щоб її було не відкрити. Інакше в коридорі побачите або гранату або ствол.
 4. Гранату закочувати по підлозі. Не кидати.
 5. Не бігати перед стволом товариша. Ви перекриває йому можливість стріляти.
 6. Будь які зачинені двері НЕДОТОРКАНІ, оскільки можуть бути заміновані.
 7. Ящики не відкривати, електроніку не включати. Нічого не чіпати. Все може бути заміновано. Це важливо. Аж до того, що не можна відкривати холодильник, навіть якщо дуже хочеться їсти, або піднімати кришку унітазу.
 8. Не чіпати трупи, столи та інші предмети (все можна замінувати).
 9. При першому пострілі - не "маячити", відразу падати.
 10. Не тримати палець на гачку (часто гинуть товариші).
 11. Не брати патрони з відкритих цинків, захоплених у бойовиків, вони можуть замість пороху в патрони зарядити тротил (розірве автомат, відірве голову).
 12. Гранати носити в спеціальних мішках, відкритими не тримати (були зачепи).
 13. Нефіг з РПГ стріляти по людях, марно (розрахований тільки на бронетехніку).
 14. Ріжки ізолентою НЕ перемотувати (в бою перекосить патрон - відкинеш відразу обидва).
 15. На АК запобіжник має три положення. Власне, блокування, автоматичний вогонь і одиночний. Якщо ви в паніці різко знімете з запобіжника, то напевно опустите його до упору і поставите, тим самим, в режим одиночного вогню. Це зроблено, що б знавіснілий від жаху боєць не просадив магазин за секунду і не залишився без патронів. Пам'ятайте про це.
 16. Запобіжник на АК досить бридко брязкає. Якщо вам потрібно зняти його тихо, то відтягніть його і плавно переведіть в потрібний режим вогню (це майже завжди одиночний вогонь).
 17. Перед виходом пострибайте на місці. Перевірте, що на вас нічого не брязкає і не бряжчить. Антабки на зброї краще заздалегідь перемотати ізолентою або бинтом. Патрон у патронник, і на запобіжник.
 18. Вивчіть таблиці стрільби на свою зброю. Куля летить НЕ ПРЯМО. У неї балістична траєкторія з перевищеннями і зниженнями. Тому грамотне визначення відстані до цілі і знання таблиці стрільби - це гарна можливість влучати швидко, а значить зменшити час, поки стріляють по вас.
 19. Вітер впливає на траєкторію польоту кулі. Вивчіть вплив вітру на вашу зброю ЗАЗДАЛЕГІДЬ, а не походу і на око.
 20. Якщо вам випала можливість вибирати зброю - беріть таку ж (такий же калібр) як і більшість ваших товаришів. На собі багато патронів не забрати, а закінчуються вони швидко, особливо в місті, так що якщо з вами зможуть поділитися - це великий плюс. Якщо вашого товариша вбили, не погребуйте заповнити свій боєкомплект (попередньо отримавши дозвіл від командира).
 21. Якщо ви йдете в «автономку», то ви несете на собі 360 патронів (це 12 магазинів і ще стільки ж, але в пачках просто кидаєте в рюкзак. Сильно заощадите у вазі).
 22. Пам'ятайте, що магазини, розташовані на грудях і животі - це додатковий бронезахист.
 23. Більшість смертей і поранень трапляються від осколків. Звичайний ватник цілком здатний захистити вас від дрібних осколків. Повісивши поверх ще й розгрузку з магазинами, ви можете вважати себе відносно захищеним. Не забудьте підняти комір.
 24. Бронежилет - це дуже добре. Будь який. Навіть найстаріший.
 25. Якщо вам в бронік влучила куля - це ще не означає, що він вас врятував. Оскільки енергія кулі, зупинена елементом броні, здатна завдати вам жахливу заброневу травму. Ребра ламає майже завжди. А можливий і розрив органів. Так що якщо в вас немає дірки - це ще не привід радіти. Буває, що дірка була б прийнятніше.
 26. Не чіпайте гранатомети. Стріляти з них складно. Залиште це більш досвідченим товаришам.
 27. Провівши кілька днів на свіжому повітрі, курця можна засікти за 70-100 метрів. Кидайте курити.
 28. Якщо вам щось почулося - зупиняєте групу і «даєте тишу». Слухайте уважно. Навіть якщо ви будите гальмувати групу кожні п'ять хвилин, тільки рідкісні ідіоти будуть на вас сваритись.
 29. Ніколи, зупинившись, що не продовжуйте стояти. Треба встати на коліно або лягти. Це дуже вимотує, але це питання виживання всієї групи. Якщо хтось лінується сідати - змусьте його.
 30. Пальця на спусковому гачку бути не повинно, навіть якщо зброя на запобіжнику.
 31. На маршах, кладете автомат на руки і складаєте їх на грудях хрестом. Так легше нести. При цьому великий палець прової руки завжди готовий зняти із запобіжника, а скинути зброю досить швидко.
 32. Ремінь (автоматний) завжди на шиї. Інакше, якщо потрапите в засідку, буде підрив міни і ви полетите в одну сторону, а ваша зброя в іншу, і ви з легкого 300 перетворюєтеся в 200.
 33. На посту не спати. Якщо заснете, пристрелити вас захочуть не тільки вороги. За це, як і за втрату зброї, розстрілювали офіційно. Зараз розстрілюють неофіційно.
 34. Попісяти можна стоячи на колінах, не перетворюючись на стоячу ростовую мішень. Туалет, це серйозно. Якщо є спеціально підготовлений майданчик, ніяких проблем. Якщо на марші, в лесосмузі (срати ходять тільки втрьох, один сидить, двоє дивляться навколо на 180 градусів, багатьох знаходили валяющимися у власних випорожненнях).
 35. Чхати в себе.
 36. Хто повільно бігає - швидко вмирає.
 37. Ефективність гранат переоцінена. Бували випадки, коли гранати вибухнула в невеликій кімнаті, а всередині були тільки легкі контузії.
 38. Чеку зубами вирвати не можна. Тільки пальцями.
 39. У стінах можуть бути проломи завішані ганчірками або килимами. Так ворог може швидко перебігати з кімнати в кімнату. Пам'ятайте це. Те, що ви перебуваєте в крайній квартирі, не означає, що з сусідньої до вас не можна увійти через стіну.
 40. На вікна можна вішати сітки від старих радянських ліжок. Вони добре зупиняють ВОГи.
 41. Ви можете чути нявкання, наприклад з-за дверей стінної шафи. Мені дуже шкода, але тварина приречена. Швидше за все, його там замкнули разом з гранатою. Відкривати не можна. Це дуже складний момент, завжди, в таких складних ситуаціях хочеться залишатися людиною, але...
 42. Якщо вам потрібно стріляти з приміщення на вулицю, то не треба підповзати до підвіконня або стояти збоку від вікна. Підіть углиб приміщення, встаньте на табуретку, закрившись стіною або т.п. І не вмикайте світло, не можна, не підсвічуйте себе.
 43. Осколки цегли або бетону, вибиті вогнем, мають властивості летіти на вас. При влучанні в очі... ну ви зрозуміли.
 44. Довго стріляти не змінюючи позицію - погана ідея.
 45. Пригинатися.
 46. Не треба "вираховувати снайперів". Не ваша робота, та й знань вам не вистачить. Воюйте далі, не звертаючи уваги.
 47. Будьте готові морально "відпрацювати" цивільних, які засвітили вас (якщо перспектива не радує, то рухайтеся обережніше.
 48. На АК-74 (екземпляр з хорошою щільністю бою), можна прикрутити приціл ПСО від СВД. На дистанціях 500-600 метрів у АК-74 і СВД дуже близько сполучені траєкторії, приціл встане ідеально. Будете стріляти і переносити вогонь, через калібр, набагато швидше, ніж з СВД. Та й тим, хто вирішить пошукати снайпера, ви будете нецікаві.
 49. Сучасні гранати РГО і РГН вибухають в ПЕРШУ ЧЕРГУ від удару. У них ударний детонатор стоїть, а вибух через проміжок - це спрацьовує сам ліквідатор (на той випадок, якщо граната впала в пухкий сніг).
 50. Ніхто, навіть сапери, не займаються зняттям мін і вибухових пристроїв. Вони тупо підривають їх тротилової шашкою. Не треба мудрувати і починати знімати ВП.
 51. На розтяжки нормальні воїни ставлять секрети, щоб було не зняти по-простому. Так що "перерізати нитку" - погана ідея. Просто пройдіть повз. Це не ваша справа, для цього є старші товариші.
 52. При пораненнях бувають венозні і артеріальні кровотечі. "Лікуються" вони по-різному. Але тут важливо інше. В гарячці бою часу немає. З венозною кровотечею товариш буде вмирати кілька годин, а з артеріальною буквально 10-20 секунд, а далі втрата свідомості і починається гіпоксія.
  Так що, щоб не паритися, швидко накладаєте артеріальний джгут поверх рани (зараз інтерни почнуть обурюватися, але таке життя, це НЕ цивілка, доводиться порушувати) і повертаєтеся в бій. У вашого товариша буде півгодини-година на те, щоб розібратися самому, ну або це зробите ви, коли звільнитеся.
 53. Джгут завжди під рукою! Не в сумці, не в рюкзаку - або намотаний на приклад, або в розгрузці під рукою.
 54. З собою завжди ДВА джгута! Один ви можете віддати пораненому товаришу і через хвилину отримати кулю в стегнову артерію.
 55. Є таке поняття як "придушення вогнем". Активно поливаючи ворога, найчастіше, можна скувати його дії, навіть не потрапляючи і не завдаючи шкоди живій силі. Особливо вам допоможуть трасери.
 56. Пам'ятайте, трасери, крім того, що дуже сильно засирают ствол, вони ще й видають вашу позицію. Так що не зловживайте ними. Та й прицільний вогонь ними вести складно.
 57. Зброю потрібно чистити щодня. Особливо ніжно в районі дульного гальма. Якщо там буде канавка або ямка, то купчастість бою сильно впаде.
 58. Останні три патрона в магазині краще забити трасерами. Щоб порожній магазин не став для вас несподіванкою. Більш того, якщо ви залишите один патрон у стволі, то вам залишиться тільки підстібнути новий магазин, тобто швидкість перезарядки зросте.
 59. Стежте за ногами, не лінуйтеся їх мити. Натрете - і ви вже не воїн.
 60. Якщо бачите, що по комусь можна стріляти, це ще не привід стріляти. Якщо вас не помітили, дізнайтеся у командира, чи можна вступати в бій.
 61. Якщо ви когось помітили, але вас ще не побачили, не треба різко стрибати в сторону. Периферичний зір засече вас миттєво. М'яко і плавно, не поспішаючи, сядьте і спокійно займіть позицію. Це буде набагато менш помітно.
 62. Пам'ятайте, досилаючи патрон в патронник, затвор потрібно відпускати різко, щоб бряцнув. Інакше "зажує".

СПИСОК СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ВІЙНИ! НЕ ДЛЯ турпоходу!
Спорядження та екіпіровка

 1. 2 рюкзака. Один обозний, другий штурмовий 25 л (штурмовий зі швидким скиданням).
 2. Наколінники жорсткі. І якщо можливо налокітники (при перших пострілах в бою боєць падає на коліна, може розбити чашечки).
 3. Туристичний килимок (каремат).
 4. Розвантаження (розгрузка).
 5. Бронежилет
 6. Активні навушники
 7. Баллистический окуляри
 8. Бронешолом. Або, в гіршому варіанті каска.
 9. Фляга або гідратор
 10. Кусачки для нігтів (через два тижні відростають, ножем НЕ обріжеш, ламаються коли вставляєш ріжок в автомат, сильний біль)
 11. Компас
 12. Паракорд (легкий нейлоновий трос) 20 метрів
 13. Виделка, ложка
 14. Грим, дзеркальце
 15. Набір ниток і голок. Сірники. Тальк.
 16. Стрілецькі рукавички
 17. Скотч прозорий (прив'язати гранату при розтяжці до дерева, порвався берць - обмотав і побіг далі).
 18. Ліхтар. Ніж. Годинник зі стрілками.
 19. Армійська рація, бінокль, дальномір.
 20. Засіб від комах (не смердючий).
 21. Сміттєві мішки для води. До низу мішка прив'язуєш камінчик, пробиваєш дірку, розправляється мішок на гілках, всередину кидаєш гілки, через перепад температур виходить конденсат, підставляєш ємність під мішок, за добу від 200 до 300 грамів води з конденсату.
 22. 1 кг сала змішується зі 150гр часнику, перець сіль за смаком, перекручується на м'ясорубку. Шприцем без голки заштовхується в тюбик від зубної пасти або в іншу ємність. Зберігається до піроку в спеці. Дуже калорійне (можна вживати не зупиняючи марш-кидок).

ГАНЧІР'Я

 1. Берці: щоб не пропускали воду і були легкі (обр. риб'ячим жиром або салом).
 2. Шкарпетки вовняні, високі, 5 пар (виводять піт, не дають натерти ноги).
 3. Прокладки жіночі, великі (в берци, вбирають піт).
 4. Щільні штани і куртка.
 5. Термобілизна. Кілька майок, тільки бавовна.
 6. Маскхалат (і літній і зимовий).
 7. Флисовая куртка (замість светра, вона легше, вага дуже важлива).
 8. Зимові чоботи (раджу «Хаскі с.080» - дешево і сердито).
 9. Панама з брезенту, що б хоч трохи тримала вологу.
 10. Арафатка. Змоченою хусткою обв'язується шия (на багато легше, на шиї є багато важливих точок). 

АПТЕЧКА

 1. Берете те, що потрібно особисто вам, під ваші персональні болячки. Плюс:
 2. 3 артеріальних нових джгута (старі при розтяжці розсипаються), 2-3 ІПП, багато бинтів, рулон еластичного бинта (він зафіксує все, що завгодно, може замінити джгут).
 3. Бактерицидний пластир, краще водостійкий; пластир рулонний, краще на тканинній основі. Дезінфікуючий засіб (недорого розчин хлоргексидину), добре б гель. Пантестин (рани, опіки).
 4. Жарознижуюче, знеболююче - аспірин, парацетомол, спазмолгон, німесулід, німід, німегезінк, німесил.
 5. Елементарні краплі в ніс і для очей.
 6. Алергія, укуси комарів - 1% мазь гідрокортизону.
 7. Якісь ЖОРСТКІ антибіотики (але їх ви навряд чи купите в аптеці без рецепта, можна АУГМЕНТИН, аміксиклав, ципрофлоксацин), промедол.
 8. Активоване вугілля. Чим більше тим краще (доводитися пити воду з річки де плавають трупи, та й просто під навантаженнями живіт починає дурницями страждати). До речі, біле вугілля можна застосовувати в порошку як кровоспинне. Воно ж застосовується як антисептик, як ентеросорбент, як штучна нирка і т д. Пройшло випробування в Афганістані, в Спітаку і Вінницькому мед инст. При його застосуванні немає нагноювання ран (застосовується в гнійній хірургії). При опіках. На рани в сухому вигляді. Всередину тільки розведене водою.
 9. При великій втраті рідини - регідрон.
 10. Препарат для згортання крові при ранах. З цим в Україні слабо (за кордоном є ТХА - трансксамова кислота, використовується після автодоріжок; вона не сертифікована, хоча врятувала життя десяткам тисяч людей, можна пошукати QUIKCLOT, CELOX і HEMCOM).
 11. Ножиці, кусачки.
 12. Шовний матеріал, голка + нитка, для зашивання ран (в аптеці).
 13. Ще раджу зібрати наборчик в ампулах з кетанова, дексаметазону і кордиаміну. Ну і шприц до них, зрозуміло. Це протишоковий набір. Не дасть вашому сердцю встати через те, що мозок обвалив вам тиск від болю або крововтрати (а як правило, вони десь поруч ходять).

Ті, хто пройшов Афган, мене зрозуміють. А ви, молоді, зрозумійте - цей досвід віддають вам люди, що пройшли не одну війну і залишили там багато друзів. Тому завчи це як «Отче наш». Якщо цей листок допоможе тобі залишитися живим, то я не даремно його писав.

Твій друг, Серьога-Художник.
__________________________________________________________________________
ВОЛОНТЕРИ, роздруковуйте тисячами (не змінюючи жодного слова - написано для мужиків) і роздавайте пацанам у військових містечках, ціна листка одна копійка - а ціна їх життя? ...
Родичі та друзі тих, хто вже в АТО - фотографуйте і скидайте своїм на
мобілку - у полі ксерокса немає!

Джерело: thePost.st


Loading...