Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

В Україні є вуз де працювали 3 лауреати Нобелівської премії, а почесним доктором був Гете

В Україні є вуз де працювали 3 лауреати Нобелівської премії, а почесним доктором був Гете

29 січня 210 –й день народження відмічає Харківський національний університет ім. В. Каразіна. Мабуть, не кожен знає, чим цей вуз особливий для всієї Європи.

Ми підібрали зробили відбірку фактів про виш, які однозначно вас вразять.

  1. Харківський національний університет — один із найстаріших університетів Східної Європи. Заснований у листопаді 1804 року.
  2. Університет ім. Каразіна — єдиний в Україні, де навчалися і працювали три лауреати Нобелівської премії — біолог Ілля Мечников, економіст Семен Кузнець, фізик Лев Ландау.
  3. Почесними членами та почесними докторами університету в різні часи було обрано визначних діячів науки та культури різних країн: І. В. Гете і О. Гумбольдта, Івана Франка і Лева Толстого, П. П. Семенова-Тян-Шанського та інших.
  4. Серед почесних докторів університету — перший президент України Михайло Грушевський.
  5. За роки існування університет закінчили понад 130 тисяч осіб. Імена вихованців університету увічнені в географічних назвах, назвах космічних об’єктів, рослин і мінералів, законів і формул.
  6. Університет є одним із найбільших наукових центрів України. У ньому представлені практично всі напрямки сучасної фундаментальної науки. До складу університету входять НДІ хімії, НДІ біології, НДІ астрономії, Фізико-інженерний інститут, Інститут високих технологій.
  7. В університеті з 1808 року функціонує Астрономічна обсерваторія, яка є однією з провідних астрономічних установ України, де проводяться фундаментальні і прикладні дослідження з фізики Сонця, планет, астероїдів, комет і супутників.
  8. Ботанічний сад університету було засновано в 1804 році. Це найстаріший в Україні ботанічний сад, який є державним заповідником і в якому зібрана унікальна колекція рослин, представників різних ботаніко-географічних зон усього світу.
  9. Музей Природи університету заснований в 1807 році і є одним із найстаріших вузівських музеїв світу.
  10. Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету заснована 30 січня 1805 року. За рішенням Міністерства культури України (1987 р.) вона визнана установою, що має особливе громадське значення.

 Loading...