Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Українські дизайнери на New York Fashion Week представили колекцію «НАЙУЛЮБЛЕНІША»

2441

Вперше в історії світової та української моди 20 українських дизайнерів на New York Fashion Week представили єдину колекцію дизайнерського мистецтва «НАЙУЛЮБЛЕНІША»,  як втілення держави Україна з особливостями всіх її регіонів.

У цей непростий для України час, коли країна знаходиться у стані складних політичних на фінансових обставин, 20 дизайнерів з усіх регіонів України об’єднались у національний центр дизайнерського мистецтва Fashion Globus Ukraine, заради створення єдиної колекції, щоб привернути увагу світового суспільства до величезного культурного потенціалу України та для волонтерської допомоги українським військовим.

Вперше в історії української моди та New York Fashion Week, українське дизайнерське мистецтво представлене показом єдиної колекції як єдиної країни. З ініціативи засновниці Fashion Globus Ukraine, відомої української дизайнерки Голди Виноградської, дизайнери зі Сходу, Заходу, Півночі та Півдня разом створили сучасну українську колекцію «НАЙУЛЮБЛЕНІША». И це не просто колекція, це ціла країна з усім її національним колоритом: стриманою елегантністю західної України, яскравою забарвленістю східної, легкою мінливістю півдня та практичністю північної частини нашої рідної неньки. Адже вишиванки та жовто-блакитні національні кольори – це далеко не вся Україна! Бо вона різна, надзвичайна та єдина. Саме на цьому наголошують автори колекції «НАЙУЛЮБЛЕНІША».

Показ супроводжують відеоматеріали хроніки з усієї країни останнього року, які відзняли журналісти ТВ каналу Ukraine Today та пісні відомих українських виконавців  -  гурту «Океан Ельзи», Руслани, гурту «Скрябін», Джамали,  гурту «С.К.А.Й»., Насті Петрик, Івана Дорна, Анастасії Приходько, ONUKI, гурту Bonehouse, Антоніни Матвіенко, гурту «ТІК». Українська співачка SOLOMIA спеціально для цього проекту створила музичний символ – пісню на українській та англійській мові «Оранта».

Голда Виноградська, засновниця Fashion Globus Ukraine: «Ми, українські дизайнери, посли краси та творчого багатства України, хочемо, аби увесь Світ знав, що наша країна Україна – це насамперед талановиті, багаті духовно та культурно люди, які намагаються врятувати свою країну, свій культурний скарб. У нашого проекту багато цілей, у тому числі і волонтерських, але головна наша мета – це своїми діями, думками та молитвами здолати усі випробування, зберегти красу, особистість та намисто талантів України».

На показі були присутні понад 500 представників світової fashion індустрії та ЗМІ. 20 лютого в українському домі у Нью Йорку пройде вечір української культури для української громади Америки за участі дизайнерів при підтримці Міністерства закордонних справ України та Генерального консульства України в Нью-Йорку

Об’єднана колекція «НАЙУЛЮБЛЕНІША» складається з 12 капсульних колекцій 20 дизайнерів з різних регіонів України:

 1. Дизайнер із Харкова Наталя Ніконова презентує свою колекцію «Слав Янь!» що значить слав божественну енергію Янь. Дизайнер у своїх роботах використовує етнічні орнаменти та вишивку Слобожанщини. Традиційна вишивка та флористичні червоні орнаменти стали натхненням для створення самобутної колекції сучасного одягу
 2. Відмінною рисою стилю Людміли Комардиної є вільний крій та увага до деталей. Південий темперамент дизайнера проявляється в простих лініях, створеного нею одягу, де відчуваються вітер та море Криму. Колекція представлена лініею шелестких довгих струмуючих суконь і легких блуз у поєднанні зі шкіряними спідницями. Аксесуари від ТМ «Ольгин Дар»
 3. Північ України споконвічно зветься Поліссям - лісовим краєм. Мальовничість та щедрість його природи знайшла відображення у традиційному одязі поліщанок, якому притаманне самобутнє тендітне оздоблення. Дизайнер з Житомира Маргарита Козак добре знана своїми колекціями сучасного одягу, стилізованого під національний костюм. Вишукана квітка ручної роботи є невід’ємною частиною її творчого стилю, наріжним каменем якого є жіночість. Цікаві прикраси від ТМ «ТАЙСТРА» (Оксани Шеремета) доповнюють ті щирі образи.
 4. На створення колекції дизайнерку з Тернополя  Ірину Цісельську надихнуло ріднє  Західне Поділля. Традиційна для регіону кольорова гамма, насичені квіткові орнаменти вишивки стали основою створених образів. У колекції Ірини використані атлас, шифон, мереживо з декоруванням вишивкою, гладдю та бісером. Прикраси на голову у вигляді вишуканих обідків із квітів виконані майстром по роботі із фоаміраном Оксаною Панькіною з Житомира
 5. Гуцульщина -  регіон України, який традиційно пов’язаний з вовняними виробами, теплотою і доброзичливістю, домашнім затишком і чистим гірським повітрям. Неповторний колорит і традиції цього краю дизайнер Тетяна Вороніна передала через колекцію валяних виробів з натуральної вовни і шовку. Кожна річ створена дизайнером вручну і є унікальною, як і сам край Карпатських гір. Аксесуари до цієї колекції створені мисткинею  прикрас Мілою Квіткою. Найцікавішим у цій співпраці дизайнерів є те, що Тетяна родом з Донецька, а Міла зі Львова. А створені ними образи є гармонійними і символізують - єдність України
 6. На створення колекції вишуканих виробів зі шкіри та хутра дизайнера Марію Барміну з Києва надихнув регіон Центральної Наддніпрянщини. Сьогодні це частина  Центрально-Східної України, що історично є осередком добробуту, процвітання та розвитку культури. Марія у своїй колекції підкреслила особливе положення її рідного регіону через використання натурального хутра норки,  шкіри, вовни та шовку. Її колекція створює відчуття розкошу, захисту та краси
 7. Мода для Голди Виноградської – це один з інструментів, що дозволяє зануритись у філософію цього світу, відчути зріз часу, глибину подій, значущість цінностей.   Вона створила капсульну колекцію «прекрасна Галичанка» - образ вишуканої львівської паночки, яка живе в ії дитячих спогадах про рідне місто…. Сучасні тренди в колекції не є зайдами, вони виплекані на поживному грунті місцевих національних культурних традицій. Доповнюють вишукані образи прекрасні намиста від Роксолани Шемчук та чарівний головний убір нареченої від ТМ «SVITLO».
 8. Багата культура Східного Поділля стала джерелом натхнення для дизайнера з Вінниці Олександра  Очеретного. Флористичні та графічні орнаменти вишивки, притаманні даному регіону, стали основою створених образів. У своїй колекції Олександр використав натуральні матеріали (твіди, батисти, жаккарди та натуральне хутро) та багате оздоблення тканин, що підкреслює етнічний,  романтичний та жіночний настрій колекції.
 9. Передати горе та біль українського народу на Донбасі через жахливі  події на Сході України за допомогою мистецтва дизайну  намагається  майстер  жіночого одягу Інна Савенко .   Її колекція виконана у темних кольорах у поєднанні  різних за структурою матеріалів. Так, пан-бархат та м’яке мереживо комбінуються із жорстким оксамитом, вовною та жаккардом. Демонстрація гламурних речей з шахтерскими касками та воєнними берцями має привернути увагу світової громади  до проблем Украини.
 10. Буковина – дивовижний край Карпат, її представили дизайнери Тетяна Голубєва ( м. Луганск ) та Анастасія Шкура ( м. Чернівці) -  бренд 2friends studio. В своїй колекції одягу вони вміло інтерпретували мотиви та національні техніки вишивки   Буковини в сучасному дизайні одягу. Природність, легкість і неповторний колорит регіону передані молочними і сливовими кольорами з натуральних матеріалів шовку і вовни.
 11. Дизайнер одягу Наталя Власюк  створила колекцію елегантних суконь та пальт в чорно-білих стриманих кольорах, які втілюють емоції нашого непростого сьогодення – тривогу, журбу, надію, прагнення рухатися від чорного до білого. І дуже органічним та оптимістичним є поєднання її колекції з яскравими сонячних кольорів аксесуарами Катерина Авілової в стилі петриківського розпису – візитівки Наддніпрянщини і всієї квітучої та життєрадісної України.
 12. Дитяча колекція від ТМ «Miss MD» створена за ідеями 8-річної Дар’ї Бикової з Одеси. Одяг для маленьких леді, який підкреслює красу та ніжність дівчаток, пошитий з оксамиту, шовку, мережива, гіпюру  та жакарда. Світлі дитячі образи підкреслюють  квіти,  як символ світлого майбутнього України. Колекції «Україна квітуча»  нікого не залишать байдужими. 

 Loading...