укр
About
facebook twitter

Мобільні оператори підігрівають інтерес українців до 3G

Мобільні оператори підігрівають інтерес українців до 3G

Після того як 23 лютого відбувся аукціон на отримання 3G-ліцензій ця тема стала однією з найбільш обговорюваних в українських ЗМІ, а також в соцмережах. Експерти та звичайні користувачі наввипередки міркують про те, коли варто чекати запуску послуг зі швидкісним інтернетом, і що зміниться після його розповсюдження.

При цьому, не варто забувати, що в світі 3G давно перестав бути чимось особливим. Навіть найвідсталіші, здавалося б, країни Африки і Азії давно користуються благом доступу до цього формату швидкісного інтернету, а також і до 4G (LTE). Якщо ж Ви відвідаєте Японію або Південну Корею, що зможете доторкнутися і до 5G! Різниця між цими трьома технологіями швидкісного доступу до мобільного інтернету укладена в діапазоні швидкостей на яких Ваші дані зможуть «літати» в просторі. 

Так, в Україну в цьому році приходить не найсвіжіша технологія 3G. І оператори, які отримали право на ліцензію намагаються будь-якими засобами «підігріти» інтерес українців до гучного «прориву».

Наприклад, мобільний оператор Астеліт (ТМ Life) не став чекати отримання ліцензії та завершення будівництва, і запустив телевізійну рекламу, сповнену обіцянок про майбутнє кращої якості. 

МТС Україна не бажає відставати і намагається зайняти першість у дискусії навколо майбутніх цін на послуги з 3G. Сьогодні багато видань передрукували знімок з сайту оператора, на який нібито помилково повісили проект тарифу зі швидкісним інтернетом. «Помилкою» скористалися провідні інтернет-видання.

 

Як би не намагалися мобільні оператори підігрівати інтерес українців до 3G, багато експертів схиляються до думки про те, що прихід технології в Україну не зможе драматично вплинути на розстановку сил на ринку. Кожен гравець має свою «консервативну» базу абонентів. А завдяки дво та трисімним мобільним телефонам будь-який українець зможе користуватися послугами одночасно 2-х, а то й 3-х операторів. 

Згідно з умовами тендеру на 3G, у його переможців є 18 місяців на те, щоб запустити послуги в обласних центрах і 6 (!) Років на покриття населених пунктів з населенням більше 10 тис. мешканців. Це означає, що інформаційна пропаганда під прапорами «3G відмінної якості і за доступною ціною» розрахована на просунутих жителів великих міст. Loading...