Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Новий "Антонов-178" готовий піднятися в повітря

Державне підприємство «АНТОНОВ» викотило з ангару свій перший літак Ан-178. Викочування літака - завжди особлива подія для авіазаводу. Крім промов від високопосадовців та інших урочистостей творці літака поділились його головними можливостями і характеристиками. А також порівняли його з існуючими аналогами. 

Ан-178, створений на основі багатого досвіду «АНТОНОВ» у сфері розробки транспортних літаків у поєднанні з найновітнішими світовими авіаційними технологіями, є подальшим розвитком сімейства регіональних реактивних літаків різного призначення Ан-148 та Ан-158. Сьогодні до нього входять 8 крилатих машин, які сертифіковані та виготовляються серійно. Це лінійка регіональної пасажирської авіатехніки: Ан-148-100А/ В/Е, Ан-148-200, Ан-158, літак з
англомовною кабіною та спеціалізовані варіанти: VIP-призначення Ан-148-100ЕА та медичний Ан-148-100ЕМ. Вони ефективно виконують завдання авіаперевізників чотирьох країн світу. Під час експлуатації Ан-148 досягли рекордних показників місячного нальоту в 400 годин і добового – в 18 годин. При цьому, літаки однаково успішно працюють і в холод і в спеку, виконують польоти в простих і складних метеоумовах, базуються на аеродромах з різною якістю покриття злітно-посадкових смуг. 

Ретельно вивчаючи потреби потенційних замовників, ДП «АНТОНОВ» про довжує розвивати сімейство Ан-148/Ан-158, в якому до сьогодні не вистачало рампових транспортних літаків, тобто класа авіатехніки, який є профільним для ДП «АНТОНОВ» і де досвід підприємства визнаний в усьому світі. Саме до такої техніки відноситься Ан-178. Створенням цього літака «АНТОНОВ» зробив ще один важливий крок до реалізації сформульованої підприємством формули свого розвитку:
«Розробляти лише те, що потребує ринок. Розробляти з мінімальними затратами.Розробляти сімейства авіатехніки. Підтримувати та супроводжувати свої вироби протягом всього їхнього життєвого циклу»!

Ан-178: Досвід, спрямований у майбутнє 

Рішення про старт програми Ан-178 було прийнято на основі оцінок потреб світового ринку. При розробці Ан-178 враховано як вимоги комерційних авіакомпаній, так і потреби військових експлуатантів авіатехніки, зокрема МО України. В результаті пріоритетним завданням при його створенні була визначена заміна на більш високому технічному рівні середніх чотиримоторних турбогвинтових транспортних літаків Ан-12, яких у свійчас було побудовано більше 1400 одиниць. Ці літаки і досі поширені в країнах СНД, Африки та Азії. Для замовників, що орієнтуються на західну авіатехніку, літак Ан-178 у відповідній комплектації пропонується на заміну європейського двомоторного турбогвинтового транспортного літака С-160 (було побудовано 214 екземплярів). 

При практично рівній з Ан-12 кілометровій витраті палива новий літак матиме суттєво більшу продуктивність завдяки більшій на 35% крейсерській швидкості. Крім того, Ан-178 зможе виконувати польоти на висоті до 12,2 км, тоді як Ан-12 не може підніматись вище 8,5 км. Однією з найважливіших переваг Ан-178 перед Ан-12 і С-160 є його відповідність сучасним нормам льотної придатності, а з урахуванням подальшого розвитку літака – і перспективним вимогам. 

Монтаж двигунів на Ан-178 
Монтаж двигунів на Ан-178

За тривалий період служби Ан-12 і С-160 в багатьох країнах світу сформувався цілий спектр задач, і літаки саме такої розмірності виявилися ідеально пристосованими для їх вирішення. Середній вантаж при виконанні таких перевезень складав 11-13 т (більш ніж 70% транспортних задач), а дальність польоту – 2000-3000 км. Таким чином, сформувалася стійка ринкова ніша: в комерційній авіації – це перевезення пакетованих (генеральних) вантажів та в навал, а у військовій авіації – логістична підтримка збройних сил. 

Основне завдання середніх ВТЛ – матеріально-технічне забезпечення військ, парашутне десантування вантажів на платформах або невеликих підрозділів військ, транспортування поранених і перевезення легкої техніки, доставка обладнання і двигунів, у т.ч. авіаційних. Такі літаки часто застосовуються для доставки, в т.ч. і у важкодоступні регіони світу, вантажів на стандартних піддонах і у контейнерах, що визначає оптимальні габаритні розміри вантажного відсіку такого транспортного засобу. 

Унікальна особливість літака Ан-178 – можливість перевезення всіх існуючих у світі типів пакетованих вантажів (у контейнерах і на піддонах), включаючи великовантажні контейнери 1С (морський контейнер) з поперечними габаритами 2,44х2,44 м, що робить його дуже ефективним транспортним засобом для логістичної підтримки як у комерційній експлуатації, так і у збройних силах, а також для застосування в умовах надзвичайних ситуацій. Як і всі «антонівські» літаки, військовий варіант Ан-178 успадковує такі необхідні для військово-транспортного літака якості, як можливість базування на малопідготовлених аеродромах, автономність, високу надійність та бойову живучість. 

Ан-178: Досвід, спрямований у майбутнє
Роботи в кабіні пілотів 

Ан-178 за складом планера і бортового обладнання на 50-60% уніфікований з пасажирськими літаками Ан-148 і Ан-158. Маршові двигуни Д436-148ФМ, які встановлюються на Ан-178, є подальшим розвитком силової установки, застосованої на Ан-148 і Ан-158. Така уніфікація, окрім зниження технічних ризиків, дозволила в декілька разів зменшити загальну вартість розробки і сертифікації літака. 

Система підтримки Ан-178 в експлуатації, всі процедури технічного, гарантійного та післягарантійного обслуговування і ремонту цього літака, цілком уніфіковані з існуючими літаками сімейства. Це також дає істотну економію коштів та знижує вартість експлуатації літака. 

Ще однією важливою складовою, яка впливає на ринкову привабливість нового літака, є фактична наявність тренажера для підготовки льотних екіпажів для нього. Цей тренажер створюється шляхом доопрацювання програмного забезпечення вже існуючого тренажера КТС-148/158 класу «D» для Ан-148 і Ан-158, зокрема, урахування в ньому всіх особливостей пілотування та застосування рампового транспортного літака. 

Комплексний тренажер Ан-178 
Комплексний тренажер Ан-178 є важливим елементом післяпродажної підтримки замовників

Як представник вже відомого в світі сімейства регіональних літаків, Ан-178, у свою чергу, також розглядається як базова платформа для створення широкого спектру модифікацій цивільного та військового призначення. Цей розвиток можливий не тільки в напрямку створення функціонально різних варіантів і модифікацій, але й шляхом встановлювання на нього агрегатів, систем і обладнання альтернативних розробників. Це дозволяє розширити потенційний ринок машини і максимально адаптувати її до специфічних вимог замовників. 

Декілька закордонних експлуатантів вже виявили свою зацікаленність у використанні Ан-178. Зокрема, з «Maximus Air LLC» (ОАЕ) підписаний протокол про наміри, в якому авіакомпанія підтвердила зацікавленість у придбанні транспортних літаків Ан-178 у цивільному варіанті. 

Підготовка пілотів Ан-178 
Пілоти Ан-178 будуть проходити підготовку в Центрі підготовки льотного складу ДП “АНТОНОВ”

Як свідчить багаторічний досвід ДП «Антонов», Ан-178 є оптимальним в своїй транспортній категорії літаком. Він створений завдяки повному використанню великого інтелектуального і технологічного потенціалу, накопиченого під час робіт над пасажирськими літаками Ан-148 і Ан-158. Такий шлях став єдино правильним в умовах сучасних економічних і технічних реалій. Сьогодні програма розробки нового багатоцільового середнього транспортного літака Ан-178 є однією з пріоритетних програм ДП «АНТОНОВ». 
 

Джерело: ДП "АНТОНОВ"


Loading...