Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Як зробити свій будинок енергонезалежним. Секрети кіровоградського майстра

Як зробити свій будинок енергонезалежним. Секрети кіровоградського майстра

Повна автономія! У Кіровограді місцевий винахідник зробив свій будинок енергонезалежним. Над цим працював майже п'ять років, спочатку задля цікавості, а наразі це стало дуже актуальним. Кіровоградський кулібін поділився своїм досвідом із нашими кореспондентами.

Двоповерховий будинок в одному з мікрорайонів Кіровограда. Тут мешкає Павло Мазур - радіомеханік за спеціальністю, відео-оператор - за покликанням. П'ять років тому задумав зробити свою оселю енергонезалежною. Адже надто часто тоді енергетики вимикали світло.

"Ось іноді потрібно якийсь чайник, або кави зварити саме зараз, через півгодини воно вже не потрібно буде - людина буде в іншому кінці міста. Ось у мене ідея виникла - бути повністю незалежним енерго", - пояснює житель Кіровограда Павло Мазур.

Чотири сонячних батареї та вітрогенератор на даху. Енергії, яку вони виробляють, достатньо для всіх побутових приладів в домі. Найбільше споживає деревообробний верстат.

"Вистачає для телевізора, для холодильника, ком'ютера, освітлення, лампочок. + Якщо не вистачає сонця, ось є вітер як би постоянка крутить", - каже Павло Мазур.

Така автономія - справжня економія. За електроенергію із загальної мережі Павло платить копійки.

"Якщо в гривнях, то там 10-15 і 20, і може 25 взимку за місяць, а влітку 3-5 гривень, а буває й того менше", - розповідає винахідник.

Така енергонезалежність будинку Павлові обійшлася у 20 тисяч гривень. Та за 20 років ця технологія себе окупить, а при подальшому здорожчанні електроенергії - і того швидше. Наразі чоловік працює над вдосконаленням суперекономної системи опалення, яку розробив теж власноруч. 

Джерело: podrobnosti.ua


Loading...