Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Щоб допомогти бійцям в АТО уфолог продає метеорити

У Дніпропетровському планетарії 5 липня стартує виставка-аукціон "Все про метеорити". Гості заходу не тільки зможуть дізнатися все про "космічних мандрівників", але й придбати метеорити з колекції дніпропетровського уфолога Олександра Ковальова. Колекція Ковальова потрапила в Книгу рекордів України, але зараз з деякими експонатами чоловік вирішив розлучитися, щоб допомогти українським бійцям. "Сьогодні" поспілкувалася з Олександром і дізналася, що змусило його прийняти таке рішення, які експонати є в його колекції і яка їхня вартість. 

Зараз 35-річний Ковальов, економіст за освітою і відомий колекціонер метеоритів, несе службу на блокпосту в Дніпропетровській області. "Багато моїх друзів на фронті, їм треба допомагати, немає найнеобхіднішого, – каже Олександр. – Потрібні бронежилети, каски, амуніція... Зараз у мене в колекції 52 екземпляри метеоритів, деякі з них повторюються, от їх і продам в першу чергу".

Ціна на небесні тіла коливається від $3 до $100 за грам. Найдешевші метеорити – з кам'яної, залізної та змішаної породи, найдорожчі – з місячної та марсіанської, з вкрапленнями дорогоцінних металів. Свою колекцію Олександр збирав 10 років: частина куплена ним на аукціонах, частина обміняна у інших колекціонерів. Ковальов каже, що справжній метеорит – явище рідкісне, таким може виявитися один камінь з декількох тисяч.

Підтвердити справжність і сертифікувати експонат можуть тільки в комітеті з метеоритів Національної академії наук у Києві. "Колекціонування небесних уламків можна розцінювати як вдале вкладення коштів. Наприклад, 900-грамовий уламок аргентинського метеорита Campo del Cielo, який, як припускають, може бути фрагментом існуючого колись другого супутника Землі, кілька років тому я купив за $700. Тепер він коштує в три рази дорожче", – розповідає Олександр.

У колекції Ковальова метеорити з 22 країн світу, є і уламки знаменитого челябінського метеорита, що впав на Землю в 2013 році. Він сам кілька разів виїжджав в експедицію туди, де впав метеорит, але знайти уламок небесного тіла вкрай складно – більшість осколків падає в океан, інші – мікроскопічні. Шматки челябінського "гостя" довелося купувати... А в Україні за весь час офіційно було знайдено 44 метеорити.

Колекціонер каже, що космосом захоплений з дитинства. "Я регулярно відвідував планетарій, їздив на аерокосмічні зміни в "Артек" і "Орлятко", навіть зустрічався з космонавтами Серебровим і Каденюком", – згадує Олександр.

Перший метеорит Ковальов придбав в 2000 році, коли йому було 19 років. У Національному гірничому університеті, де він навчався, проходила виставка "Світ каменю". Там студент побачив фрагменти метеоритного дощу Сіхоте-Алінь, який випав в 1947 році в Уссурійській тайзі. Хлопець позичив у знайомого 40 грн, щоб купити камінь розміром з 10-копійчану монету. Перший свій експонат Ковальов носив на шиї на нитці, але потім дізнався, що такий "кулон" погано впливає на серце ... Зараз свої експонати, коли вони не виставляються, зберігає в банківському сейфі.

Що стосується покупців на майбутній виставці, охочі вже починають виходити на зв'язок з колекціонером. "Одні вважають престижним володіти метеоритом, інші дарують такі подарунки коханим, – каже Ковальов. – Я тільки хочу, щоб куплені експонати залишилися в Україні". Loading...