Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Астронавти, які підкорили Місяць летіли трасою Юрія Кондратюка. Цікаві факти про геніального винахідника

Астронавти, які підкорили Місяць летіли трасою Юрія Кондратюка. Цікаві факти про геніального винахідника

Джон Хуболт, один з керівників американської програми “Аполло” згадував "Коли я на світанку у березні 1968 року із завмиранням серця стежив на мисі Кеннеді за стартом ракети, що несла корабель «Аполло-9» у напрямку Місяця, я думав у цей час про українця Юрія Кондратюка, який 50 років тому розробив ту саму трасу, по якій належало летіти нашим астронавтам: Боже мій!" - журнал "Life", 1969 рік. 

В 1929 Юрій Кондратюк написав і видав власним коштом книгу «Завоювання міжпланетних просторів». В якій вивів основне рівняння польоту ракети, розглянув енергетично найвигідніші траєкторії космічних польотів. Першим сформулював теорію багатоступеневих ракет, запропонував використовувати для ракетного палива деякі метали і неметали та їхні водневі сполуки. Розглянув проблеми створення проміжних міжпланетних баз, ідею використання гравітаційного поля небесних тіл для розв'язання цих проблем. Обґрунтував економічну доцільність вертикального злету ракет, гальмування у верхніх шарах атмосфери, використання сонячної енергії космічними апаратами тощо.

Траса Кондратюка
Траса Кондратюка. фото: wikipedia.org

Можливо його робота залишилась би не поміченою якби книга не опинилась в Національній бібліотеці Сполучених Штатів Америки. Під час обговорення варіантів польоту на Місяць у Головному управлінні пілотованих польотів NASA виникла суперечка між групою Вернера фон Брауна і групою Джона Хуболта, яка пропонувала вивести корабель на навколомісячну орбіту, потім відокремити й спустити на Місяць спеціальну кабіну. Цю ідею, з котрою пізніше погодилися всі керівники американської програми, взяли саме з книги Юрія. 

До маленького кроку людини, але величезного стрибка людства долучився і український геній. Loading...