Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Одкровення української емігрантки: 10 звичок, яких ми позбуваємося в Італії

Одкровення української емігрантки: 10 звичок, яких ми позбуваємося в Італії

Журналіст, головний редактор "Української газети" в Італії, студентка факультету соціальних наук римського університету Святого Томи Аквінського "Анжелікум" розповіла у спільноті migreat.it, як життя в Італії міняє стиль життя українця. 

1. Звичка уникати відповідальності 

Українці - відомі фаталісти, ми не рідко чекаємо, що хтось прийде за нас вирішить наші проблеми. Можливо, вплинула зрілість, або приклад європейських друзів, але саме з переїздом в Італію прийшло розуміння, що життя отримує напрямок виключно завдяки власним щоденним рішенням. Ми самі створюємо себе. Бути особистістю, мати громадянську і політичну позицію – найменше що може дозволити собі кожен.

2. Звичка виглядати багатшою і серйознішою ніж є насправді 

В Україні часто відчуваєш себе маленькою людиною, порівняно із чиновниками чи представниками заможного прошарку суспільства. Можливо, звідси постійна потреба виглядати класно, дорого одягатися, мати престижну роботу, неоправдовано серйозно "нести себе" у спілкуванні із оточуючими.

В Європі цінність людини є набагато вищою, навіть коли ти природній і розкутий, іноді дурний і незграбний. Робити акцент на власних недоліках і хвалитися роботою офіціанта, до того як ти став світовою знаменитістю, на мій погляд, ознаки значно здоровішого і щасливішого суспільства.

3. Звичка бути закритою

У школі нас часто публічно засуджували за будь-який прояв оригінальності, в сім'ї радили, поменше базікати й обережніше висловлювала власну думку, а прабабуся навіть визирала у вікно, щоб переконатися чи хто не підслуховує того що відбувається в хаті.

Страх висловлюватися і самовиражатися не зник остаточно, але, в останній рік, в суспільстві з'явилася дуже сильна потреба його подолати.

4. Звичка зверхньо ставитися до офіціантів, продавців і обслуговуючого персоналу

У Італії у нас з'являється бажання допомагати ближньому. Вітатися з філіппінкою, що відкриває двері в туалет, дружити з консьєржкою, фліртувати з офіціантом, бути люб'язною з покоївкою, питати як справи у афроамериканця, що вивозить сміття - це те, що робить тебе по-справжньому інтелігентною і свідомою людиною.

5. Звичка виходити з дому, як на конкурс "Міс Всесвіт" 

Мабуть через те, що в нашій країні кількість жінок значно більша, ніж статевозрілих чоловіків, конкуренція вбиває неординарність і природну красу, змушує носити підбори, кричущий макіяж.

В Італії потреби у цьому немає. Тут кожна дівчинка-підліток, вірить в рівні можливості статей, ставить інтелект і незалежність на перше місце, обожнює свої маленькі недоліки.

6. Роззуватися в гостях 

В Італії вулиця не сприймається як щось брудне, причина цього - інші погодні умови і порівняльна чистота вулиць. Просити гостя роззуватися - вважається поганим тоном.

7. Завжди мати з собою готівку 

Всі платежі, квартира, світло, інтернет, телефон оплачуються автоматично з банківського рахунку. Безготівкова оплата можлива в усіх без винятку магазинах, ресторанах. Потреба у готівці в Італії значно менша, ніж в Україні.

8. Боятися пити з-під крана, або з вуличних фонтанчиків 

Про те, щоб пити в українських містах не очищену воду і мови бути не може. Коли вода, символ самого життя, стає доступною і безпечною, це приносить неймовірне полегшення та істотно покращує рівень життя.

9. Їсти салати з майонезом 

Відмовившись від оселедця під шубою і олів'є у будні дні, я почала харчуватися свіжим зеленим салатом та вареними травами. Загалом здорова їжа Італії стала приносити мені набагато більше задоволення, з'явилося відчуття міри у розмірах порцій.

10. Звичка жити у "малометражних "квартирах 

Я навчилася жити у просторих у квартирах, розміри яких неможливо порівняти із, звичними у минулому, «хрущовках».Loading...