Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

В інтернет виклали документи Української Галицької армії

Електронний архів визвольного руху avr.org.ua опублікував відскановані копії 16 випусків офіційного "Вісника" військового міністерства Західноукраїнської народної республіки 1918-19 років.

Про це ІП повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.

Видання Державного секретаріату військових справ ЗУНР містять офіційну інформацію про повноваження військової адміністрації, мобілізацію вояків Української Галицької армії, матеріально-технічне забезпечення, оплату праці та багато іншого.

"Український народ творить своє власне військо, яке має забезпечити політичну незалежність України", — пояснюється в першому номері "Вістника" за грудень 1918 року.

У "Вістниках" врегульовані повноваження цивільної та військової адміністрацій ЗУНР, подані списки керівних осіб в УГА, інформація про присвоєння звань, заробітну платню і штатні розписи, списки піхоти, кінноти, артилерії, ветеринарної, санітарної служб, духовенства, судівництва, інтендатури ЗУНР. 

"Тут є розпорядження про мобілізацію і демобілізацію вояків Української галицької армії, про створення воєнних округів на території ЗУНР, накази військовим, окружним та повітовим комендантам та вказівки жандармерії ЗУНР", — розповів архівіст ЦДВР Роман Тютенко.

Серед документів можна також знайти дані про матеріально-технічне забезпечення вояків та офіцерів УГА, зокрема звіти військового майна окружних команд ЗУНР, провізію, оплату служби, однострої військових.

Документи доступні на сайті Е-архіву визвольного руху.

Їх презентація широкій публіці приурочена до річниці Листопадового зриву, зазначили в ЦДВР. 

Листопадовий зрив - збройне повстання з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року у Львові, організоване Українською національною радою силами Січових стрільців на чолі із сотником Дмитром Вітовським з метою встановлення української влади у Східній Галичині.

У ході повстання нейтралізовано німецькі й австрійські військові частини, захоплено головні адміністративні установи, розпочалася організація державного апарату. Австро-угорський період у житті Галичини скінчився, було встановлено владу Західно-Української народної республіки.

Електронний архів визвольного руху є спільним проектом ЦДВР, ЛНУ імені Франка та музею "Тюрма на Лонцького". Loading...