Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Емігрантка розкрила 23 цікаві відмінності у культурі українців та італійців

Емігрантка розкрила 23 цікаві відмінності у культурі українців та італійців

Журналіст, головний редактор "Української газети" в Італії, студентка факультету соціальних наук римського університету Святого Томи Аквінського "Анжелікум" розповіла у спільноті migreat.it, чим українці культурно відрізняються від італійців. 

Хоча українці часто не відчувають різниці культур, особливо у південних регіонах Італії, у нас з італійцями є дуже багато культурних відмінностей, у широкому розумінні цього поняття. Поведінка, стиль життя, звичаї - це спостерігається навіть у дрібницях.

Ось понад 20 культурних відмінностей, про які слід знати, щоб краще зрозуміти і адаптуватися в цьому суспільстві. У їх кристалізації автору допомагали самі читачі.

1. Перше, на що звернула увагу я особисто в Італії – вміння італійців насолоджуватися життям, Любити любов і кохання, цінувати щоденні дрібнички, історичну спадщину – усе що оточує у повсякденності.

1

2. Літні не мають переваг в черзі, в той час як до вагітні та люди з особливими потребами користуються особливою увагою. Мабудь це пояснюється тим, що більшу частину населення складають люди похилого віку.

3. Невдалий день не у п'ятницю 13-го, а у п’ятниця 17-го.

4. Набагато більше сервісних послуг працюють за принципом самообслуговування: “Fai da te” розповсюджено на заправках, аптеках, у пральнях, автомийках, автоматах із сигаретами (чи презервативами) та з фармацевтичними препаратами, супермаркетами. Така можливість надана, покладаючись на чесність покупців, у тому числі щодо оплати.

5. В Італії бари можуть бути відкритими лише до 2:00 ночі. Нічні клуби звукоізольовані, закриті і працюють аж до ранку (чи обіду).

6. Коли народжується дитина, на дверях, чи воротах дому вивішують синю або рожеву кокарду. У день заміжжя авто прикрашають білими стрічками.

1

7. Північ країни є значно багатшим ніж південь. Це, зокрема є приводом для політичних спекуляцій. В Україні нема таких регіональних відмінностей.

8. Італійці надають перевагу «солодкому» сніданку. Печиво, кекс, або класичні круасани, їдять із капучіно або кавою.

9. Італія є країною, у якій традиційно споживається найбільше хліба в Європі. Його подають і на сніданок, і на обід, і на вечерю.

10. На домофонах будинків не вказуються номери квартири, а прізвище кожного із жителів.

11. Часто будинки в центрі міст не мають власних гаражів. Місця для паркування хронічно переповнені (зокрема у Римі), тому знайти місце де залишити машину стає проблематично.

12. В Італії є небагато висоток. Як правило будинки налічують 4-5 поверхів. Багатокартирні споруди зведені для небагатих людей. Заможні надають перевагу заміським віллам, квартирам у історичному центрі чи елітних районах.

1

13. Офіційною мовою країни є італійська, але поряд існує тисячі діалектів, які не розуміють навіть у сусідньому регіоні.

14. Італійці є більше відкритими та експансивнішими ніж ми, українці. До «сенсорних вітань», типу обіймів і поцілунків ми звикаємо не одразу.

15. В Італії не прийнято палити в громадських місцях. В Україні, (теоретично) також, але місця для куріння не завжди є герметично відділеними, тому запахом настояного табаку «насолоджуються» усі.

16. Українці люблять виголошувати тости та загострювати увагу на причині зібрання за столом. Свята ж італійців концентруються, передусім, навколо десерту. Наприклад, задуванні свічок на днях народження, чи розрізаннях тортів на весіллях.

17. Ввічливість у сфері обслуговування – одна основних відмінностей, яку помічаєш майже одразу після перетину кордону з Італією.

18. Італійці більш уважні до харчування і намагаються слідувати здоровому способу життя.

1

19. Італійці не спішать одружитися, чи вийти заміж, тим більше «про людське око». Пари живуть разом роками, мають дітей, але не стають на «рушничок щастя». Така поведінка, часто зумовлена пільгами для одиноких матерів.

20. В Італії дуже розповсюджений сімейний бiзнес. Зокрема, комерцiйна діяльність передається із поколiння в поколiння, це дає вiдчуття стабiльностi дiтям та онукам.

21. Читачі зауважують, що українці надають більше значенні дисципліні, ніж любові до дитини. Італійці ж вважають що дiти мають жити щасливi i задоволенi. Розум, на їх думку, розвинеться із часом.

1

23. Безперечно, є велика різниця у стосунках між чоловіками та жінками. Але це тема окремої статті...Loading...