Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Введення в храм Пресвятої Богородиці: як правильно провести цей день

Введення в храм Пресвятої Богородиці: як правильно провести цей день

4 грудня православні відмічають одне з 12 найважливіших  християнських свят - Введення в храм Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста).

Історія

В трирічному віці Марію разом з подругами-ровесницями повели в храм для посвячення Богу. Дівчатка  йшли із запаленими свічками у руках.

Марія сама пройшла всі 15 сходинок храму - за числом псалмів, які священики співали при вході. Первосвященик зустрів і благословив її і увів дівчинку у Святе Святих - найсвященніше місце у храмі. Туди ніхто не мав права входити, крім нього самого, і то лише раз на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські традиції: як Радянський Союз вкрав українське Різдво

Святий Дух навіяв первосвященикові, що Марія, обрана отроковиця, достойна входити в найсвященніше місце. Їй наперед призначено Богом стати Матір'ю Сина Божого.

Батьки дівчинки повернулись додому, лишивши її у храмі, де вона зростала та молилась до 12-річного віку.

Що можна їсти в цей день

Свято припадає на Різдвяний піст. В цей день крім їжі рослинного походження дозволяється їсти рибу.

Що потрібно робити

В цей день жінкам потрібно молитися Богородиці, просячи сімейного щастя, здоров’я та щастя своїм дітям. Людям, які накопили в своїй душі багато образ та негативних емоцій молитва в цей день принесе заспокоєння, очищення та спокій. Взагалі вважається, що будь-яке щире прохання до Богородиці буде почуте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 27 ідей для казкового зимового відпочинку в Україні

Прикмети

Вважається, що в цей день починається справжня зима і після 4 грудня вже теплої погоди не буде.

Ніші предки вірили, що дуже важливо, хто зайде до житла в цей день першим: якщо гостем стане молода, красива людина з грошима – це гарна прикмета, якщо стара та хвора – поганий знак.

В східних регіонах України в ніч на Введення дівчата святили воду – вважалось, що вона здатна приворожити будь-якого хлопця.

 Loading...