Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Андрій Макаревич: 7 порад музиканта, як достойно прожити життя

Андрій Макаревич: 7 порад музиканта, як достойно прожити життя

11 грудня своє 63-річчя святкує відомий російський рок-музикант і великий друг України Андрій Макаревич. Лідер гурту «Машина часу» ввійде в історію не тільки як поет, композитор та виконавець, який подарував кільком поколінням улюблені пісні, а й як один з нечисленних громадян Росії, що наважились протистояти злодіянням влади.

За підтримку України, позицію проти анексії Криму та війни на Донбасі, Макаревич отримав від багатьох своїх колишніх співвітчизників прокльони. Та не це змусило музиканта перестати бути чесним, в першу чергу з самим собою.

В честь дня співака музиканта M-Ukraine.com згадує найсильніші його висловлювання, які можна трактувати, яку мудрі поради:

Вимкни «зомбоящик»

«Я не вірю в те, що показує російське телебачення, не дуже вірю, що показують українські канали також. Ми живемо зараз у віртуальному світі, в якому у свідомість людей стараються все вкласти, і ти ніколи не дізнаєшся, що трапилось насправді. Це жахливо…

Я часто почуваюсь ідіотом і утримуюсь від оцінок того, де я не дуже компетентний. Чому так легко людям можна вбити в голови все? Тому що середовище агресивне, тому що медіа і пропаганда отримують усе нові технічні можливості. Ми оточені інтернетом, різними сучасними комунікаціями, і якщо від цього не захищатись, то ти перетворюєшся на матрицю, в яку можна вписати будь- що. Я навчився захищатися: візьми і вимкни».

Не бути байдужим до того, що відбувається навколо

«Влада влаштувала народу моєї країни, усім нам перевірку на вошивість. І влада може радіти — я думаю, вона навіть не розраховувала на такий успіх. Чудово входить і виходить! Ніби й не було чверті століття, де нам давався шанс хоча б відчути себе вільними, самостійно думаючими людьми. І з якою ж швидкістю все повернулося в совкову імперію — з усіма «одноголосно схвалюємо», «гнівно засуджуємо», з введеннями військ куди вважатимемо за потрібне і конфронтацією з усім людським світом! Радянській владі завжди було насрати на людину — нічого тут немає нового. А ось те що нам самим на себе насрати, і нічому ми не навчилися — це жахливо». (березень 2014)

Треба ні на кого не бути схожими

(про те, якою має бути Росія)

«Вона повинна бути розвиненою. Вона повинна мати гарну освіту, передову науку і промисловість. І ще незалежний суд. І нічого більше не треба, ні на кого не треба бути схожими».

Відкривати для себе нові місця на планеті

«Хтось любить ходити по пустелі, хтось мріє до Північного полюсу дійти, хтось любить джунглі, хтось опускається під воду, хтось ходить у гори. Я не можу назвати якесь улюблене місце на Землі, тому що життя дуже коротка штука, і шкода витрачати його на те, щоб кілька разів повертатися в одне і те ж місце, яким би прекрасним воно не було. Тому що у кінці життя ти зрозумієш, що ще дуже багато не побачив».

Не плануй свого щастя

«Провівши якийсь час у пошуках визначення щастя і не задовольнившись жодним з прочитаних, я вивів своє власне: щастя - це те, що не можна запланувати».

Не відкладай на потім

Виявляється, обманюєш себе, залишаючи що-небудь на «потім».

Наприклад, купуєш якусь книжку і думаєш, що коли-небудь потім, коли роботи буде поменше, а вільного часу - побільше, дуже приємно буде її почитати.

Ніякого «Потім» не буде. Час йде швидше і швидше, і вільного часу буде менше і менше, а потім відразу помреш. А якщо, не дай Бог, не відразу - все одно буде вже не до книжок.

Так що «Потім» - це втішна форма «Ніколи». І якщо відчуваєш, що не будеш читати цю книгу сьогодні - не купуй її. Таким чином можна сильно скоротити кількість непотрібних речей.

Потрібно пам’ятати, що все закінчиться добре

(про війну між Україною та Росією)

«Все закінчиться добре. Хотілось би, щоб при  нашому житті.»Loading...