Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Вражаючі факти: резиденція Межигір'я побудована на руїнах славетного козацького храму

1446

Українцям при назві Межигір'я згадується лише розкішне життя біглого президента Віктора Януковича. Його резиденція у селі Нові Петрівці на Київщині стала символом жлобства, корупції і помилки, за яку народу прийшлось занадто дорого заплатити.

Як виявляється, територія, на якій були побудовані урядові дачі, має величезне історичне значення – на ній розміщувалась православна козацька святиня, яка мала ще більшу славу аніж Києво-Печерська лавра. Тарас Шевченко теж полюбляв малювати й мріяти  тут під віковими дубами. Кобзар згадує Межигір'я й у своєму «Щоденнику».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опубліковано унікальне відео українського весілля 1940 року: горілка, кури і плач нареченої

А на початку 20 століття Межигір'я було найулюбленішим місцем відпочинку киян

Про це та інші сенсаційні факти йдеться у старій стрічці Укртелефільму.

Як повідомляється, у 1990 тут вперше проводились археологічні розкопки під керівництвом вченого  Віктора Харламова, які відкрили важливі знахідки.

Славетний Межигірський монастир, який було закладено ще у X столітті вихідцями із Візантії. За часів Козаччини монастир не поступався славою Лаврі. З падінням Січі почався і його занепад. В 30 роки XX століття всі будівлі святині були зрівняні з землею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оприлюднені вражаючі факти про виникнення української мови

Головна таємниця, яка цікавила вчених – це доля бібліотеки Ярослава Мудрого, яка за деякими даними знаходилась саме у Межигірському монастирі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінювалися еталони краси в Україні протягом 100 років: відео

Пізніше розкопки зупинили і засипали землею, тому найцікавіше залишилось так і не розгаданим.Loading...