Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Чому в день Миколая потрібно молитись за воїнів: традиції свята, про які не всі знають

2017
Чому в день Миколая потрібно молитись за воїнів: традиції свята, про які не всі знають
Фото: voskresinnia.org.ua

19 грудня українці святкують одне з найулюбленіших українських зимових свят – день Святого Миколая Чудотворця.

Сьогодні слухняні дітлахи обов’язково знайдуть подарунки під своїми подушками від доброго Миколая. У кожному українському місті на цей день заплановані різні розваги для малечі, оскільки свято вже традиційно стало дитячим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи потрібен Україні Дід Мороз: 9 важливих відмінностей Святого Миколая від радянського персонажа

Та, якщо зазирнути в сторінки історії, можна дізнатися і про інші особливості цього дня. Наші предки надавали дню Святого Миколая особливого значення і для дорослих.

Оскільки радянська влада намагалась стерти українські «старожитності» з пам’яті нових поколінь, зокрема створенням такого персонажа як Дід Мороз, то повертаються вони не відразу зовсім повно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 ідей, куди поїхати з дітьми на День святого Миколая

Пропонуємо вам дізнатись кілька фактів про Миколу Чудотворця та традиції його свята в Україні.

1.Святий Миколай вважався покровителем воїнів, тому в цей день потрібно молитись Чудотворцю за тих, хто бере участь в бойових діях і служить в армії.

2. Святий Микола також опікується, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним, вважається покровителем дітей, моряків, торговців, і лучників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські традиції: як Радянський Союз вкрав українське Різдво

3. Чудотворця визнано покровителем таких міст: Бар (Україна), Амстердам (Нідерланди), Барі (Італія), Барранкілья (Колумбія), Луцьк (Україна).

4. Існує легенда, що будучи ще немовлям Микола був настільки набожним, що в дні посту ссав материнське молоко лише один раз на день.

5. В цей день було обов’язковим ходити до причастя. Про це згадується в Уставі київського митрополита Георгія (1072 р.).

6.  День Святого Миколая в українських селах традиційно був днем пива – хазяї варили пінний напій і влаштовували застілля, після з піснями їздили на санях по селу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 28 старовинних українських різдвяних листівок з особливим колоритом

7. На Київщині хазяїн, прийшовши цього дня із церкви, брав миску зі свяченою водою, паляницю з грудочкою солі, квача з різного зілля, ішов кропити господу, худобу та збіжжя, примовляючи: «Святий Миколо, помилуй та сохрани нас від усякого лиха!».

8. В цей день потрібно, щоб першим до хати зайшов чоловік. На поділлі такого гостя називали «полазником», а його прихід віщував багатство й щастя на цілий рік.

9. Вважалося, що для того, аби в наступному році у хазяїв був гарний врожай,  вцей день треба варити кутю та узвар.

10. Оскільки Миколай був покровителем бідних, в цей день обов’язково потрібно допомогти тому, хто має нужду. Добрий вчинок сьогодні обов’язково повернеться чимось хорошим у вашому житті.Loading...