Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Бескидський тунель - будівництво століття для України: фоторепортаж

2134

Новий Бескидський тунель прискорить доставку вантажів до Європи. Про це Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив 21 січня під час урочистостей, присвячених завершенню першого етапу будівництва нового двоколійного Бескидського тунелю на перегоні Бескид-Скотарське у Карпатах. Наразі завершено найскладнішу частину робіт – пройдено верхній уступ тунелю, повідомляє Урядовий портал.

«Будівництво нового тунелю – це ще один проект, завдяки якому Україна зможе реалізувати свій транзитний потенціал. Сьогодні через Бескид здійснюється 60% обсягів перевезень, які ідуть через західний кордон, у тому числі транзитних. Новий тунель дозволить нам створити конкурентні умови для перевезення вантажів за цим напрямком», – наголосив Міністр.

Чому будівництво тунелю через Карпати можна назвати найважливішим транспортим проектом століття зрозумієте з добірки цікавих фактів.

 1. Загалом новий двоколійний тунель замінить існуючий одноколійний, що був побудований у 1886 році. Він має обмеження по швидкості руху 15-40 км/год. і лишається єдиним «вузьким» місцем  напрямку Чоп-Львів. Новий тунель проектується під швидкість 60-70 км/год. і збільшить пропускну здатність цієї ділянки шляху з 47 до 100 пар поїздів на добу.
   
 2. Тунель має стратегічне значення, адже є частиною п’ятого транспортного коридору від Італії до України
   
 3. Новий двоколійний Бескидський тунель – один з наймасштабніших інфраструктурних проектів за часи незалежності України. Загальна вартість будівництва оцінюється майже в 2,2 млрд. грн.
   
 4. У проекті нового тунелю центральне місце віддане питанням безпеки: для руху потягів, навколишнього середовища, пасажирів та обслуговуючого персоналу. Новий тунель буде обладнано сучасними приладами робочого та аварійного освітлення, вентиляцією, відеонаглядом, контрольними датчиками визначення рівня шкідливих газів, а також постійним моніторингом внутрішнього стану, засобами пожежної безпеки і системою антикорозійного захисту.
   
 5. Довжина запроектованого тунелю складає 1764,5 м, глибина закладання становить 781-807 м над рівнем моря. Для спорудження тунелю вибраний новоавстрійський метод проходки (будівництво передбачено як вибуховим, так і прохідницьким методами з використанням випереджуючого екрану). З міркувань безпеки у тунелі передбачено влаштування 3-х з’єднувальних евакуаційних каналів між старим і новим тунелями довжиною 22 м кожен, а також 49 ніш та 12 камер.
   
 6. Очікується, що будівельні роботи будуть закінчені у 4 кварталі 2017 року, а перший поїзд поїде новим тунелем у 2 кварталі 2018 року.

Раніше M-Ukraine писав про перший рейс українського швидкісного поїзда.Loading...