Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

В Карпатських горах заховалося унікальне прямокутне озеpо: вражаючі фото

5265

У Закарпатській області на висоті 1577 метрів розташоване прямокутне озеро Герешаска. Озеро є незмінним та важливим членом асамблеї озер Карпат, між Апшинецьким та Ворожеським озерами від головного хребта Свидівець, відходить масивний відріг з тонкою вершиною Догяска. На висоті 1577 метрів під скелистою стіною розташоване широке близьке до форми прямокутника озеро Герешаска.

Оточує його води широкий вал з Біловусовою щілиною, що виpізана витікаючим з озера стpумком, який дає початок ріки Косовській. Площа озера більше як 12000 квадратних метра при довжині водного дзеркала 125 метрів і шириною близько 110 м. Максимальна глибина складає 1, 22 метри, мілке дно заростає осикою і вода в ньому не дуже прозора.

Значна висота над рівнем моря та сніг який не топиться до середини літа в pезультаті чого, є низькі температури води. Вода в озері маломінералізована тому, що вона є льодовиковою та дуже низька -0,57-1,30 мг-екв/л. Герешка на якій характеризуються гідрокарбонатно-кальцеві анійони НСО і катіони кальція. Неподалік від озера Герешка знаходиться чудо природи – Драгобратський водоспад, який доповнює озеро Герешаска і робить екскурсію незабутньою запамятається надовго і кожному.

Згідно інформації Географічної енциклопедії України озеpо Герешаска льодовикового походження у Рахівському районі Закарпатської обл. Лежить на пд.-зх. схилі г. Догяска (1764 м) масиву Свидовець на вис. 1577 м над рівнем моря. Довжина 125 м, ширина 110 м, площа 1.2 га, глибина до 1.2 м. Улоговина має форму неправильного прямокутника, обмежена широким валом. Північні береги заросли осокою. Живиться переважно сніговими водами. Температура води влітку низька (у червні +10°, +11°). Водоростей мало, з фауни найпоширеніші мікроскопічні ракоподібні.

Джерело: karpatnews.in.ua


Loading...