Перейти до вмісту
Головна » Топ-5 рецептів великодніх пасок: старовинна українська та модна фісташкова

Топ-5 рецептів великодніх пасок: старовинна українська та модна фісташкова

Пасха не тільки найголовніше свято всіх християн, але і найдавніше християнське свято. У кожного народу за тисячоліття святкування склався цілий ряд традицій і звичаїв. На  приклад, в Африці люди одягають традиційні костюми, відвідують нічну службу і готують традиційну святкову їжу. Головною стравою є смажений рис з куркою, яка в багатьох країнах Африки коштує недешево, а тому це справжній великодній делікатес.

В Індії на Великдень обмінюються різнокольоровими ліхтариками та пасхальним печивом. Індійці не розфарбовують яєць, хоча в магазинах їх можна купити разом з пасхальним зайцем.

У багатьох західних країнах великодній кролик приносить шоколад і ховає яйця. На цьому тлі виділяється Австралія, в якій роль пасхальної тварини бере на себе білбі. В Угорщині на Великдень прийнято обливати водою.

В Україні підготовка до святкування Великодня починається за кілька днів. За традицією перед святом ретельно прибирають у будинку, прикрашають його квітами, вербовими гілочками.

Обов’язковою Великодньою стравою є паска. Існує безліч смачних рецептів цієї страви. Пропонуємо стародавні та сучасні рецепти святкової паски:

Старовинна пасхальна паска монастирська

1

Рецептура: борошно 450г, молоко незбиране 200г, 2 яйця, 4 жовтки з яєць, масло вершкове 80г, цукор-пісок 108г, дріжджі 20г, сіль 10 г,родзинки 19г, мигдаль 32г, товчений кардамон 2г.

   З борошна, теплого молока і дріжджів  замішують опару, залишають забродити і піднятись. Потім додають жовтки, яйця, розтоплене вершкове масло, цукор, сіль, прянощі, родзинки і мигдаль. Щоб вийшло густе тісто його добре вимішують і дають піднятись. Прикрашають паску узорами, випікають 40-50 хв, при температурі 200 – 210 0C.

Старовинна пасхальна паска князівська

Рецептура: борошно 500г, молоко незбиране 100г, жовтки яєць 430г, масло вершкове 144г, цукор-пісок 100г, дріжджі 20г, сіль 7г, родзинки 45г, настоянка шафрану 10г, ром 20г.

  Жовтки збивають з теплимо молоком. Додають дріжджі розчинені у теплому молоці, борошно. Замішують та  дають побродити. Потім додають цукор, вершкове масло, настоянку шафрану, ром, все перемішують дуже добре. Дають ще піднятись і розкладають по формам і у піч. на  40-50 хв, 200-2100С.

Паска домашня звичайна

Рецептура: борошно 320г, цукор-пісок 100г, 5 яєць, масло вершкове 80г, олія рослинна для змазування форма 10г, молоко незбиране 65г, дріжджі 12 г, сіль  20 г, родзинки 190г, або мигдаль 160г, ромовий сироп 100г, помада ромова 260г.

Готують некруте здобне тісто, після цього дали йому постояти, потім роблять джгут і нарізають, після чого підкочують шматки у кульки і розкладають по формам, дають постояти щоб тісто піднялось, і в жарову шафу 10-15хв, температура 220-230.

Паска з сиру мигдальна

4

Взяти 2400г сиру, протерти через сито. Додати 10 яєць, 400г масла, 800г сметани, перекласти в каструлю, на плиту, помішувати. Як тільки з*являться бульбашки, зняти, поставити в прохолодне місце, мішати доки не охолоне. Додати 500г цукру, склянку потовченого мигдалю, перемішати. Покласти у форму вистелену чистою полотниною, залишити на добу у холодному місці.

Паска сирна фісташкова

5

Протерти крізь сито 1200г кисломолочного сиру, додати склянку цукру, ваніліну, 200г масла, 200г мелених фісташок. Все змішати додати 4 склянки густих вершків, перемісити,  викласти у форму – і під прес, і прохолодне місце. Фісташки можна замінити, різними горіхами, а також цукатами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *