Перейти до вмісту
Головна » Українські заробітчани в Польщі живуть гірше, ніж бідні та безробітні поляки, — голова профспілки

Українські заробітчани в Польщі живуть гірше, ніж бідні та безробітні поляки, — голова профспілки

У Польщі налічується близько мільйона українців. Половина з них перебуває тут нелегально. Про це розповів Віталій Махінько, голова профспілки “Трудова солідарність” у Польщі, в інтерв’ю Sputniknews.

— Польське трудове законодавство на практиці не захищає економічних мігрантів, і я б навіть сказав, що з ними бореться. Навіть посольство України є пасивним, не виконує завдання по захисту своїх громадян, які на нього покладено.

Українські робітники знаходяться на нижчому рівні в соціальній структурі, ніж бідні і безробітні поляки. Словом, в самому низу соціальної драбини. За словами одного з польських представників на форумі в Криниці, Польщі найближчим часом буде потрібно ще від 1 до 2 мільйонів працівників з України. Тільки подумайте, якщо вже половина зайнятих в економіці Польщі українців працюють нелегально, і ця тенденція збережеться, скільком людям ми повинні допомогти?

— У Польщі побутує думка, що самі українці хочуть займатися нелегальною працею, тому що так більше заробляють.

— Це не так. Не правда, що вони не хочуть працювати легально, що вони не хочуть платити податки Польській державі. Вони хочуть. Тільки польським роботодавцям і посередникам платять, аби незаконно використовувати їх. Такій людині можна не  заплатити за роботу, її можна звільнити без пояснення причин, і система правосуддя Польщі в таких ситуаціях не працює.

Навпаки, вона захищає тих, хто безжально експлуатує український народ. Судова система побудована таким чином, щоб захистити інтереси буржуазії. У мене таке враження, що ніхто не зацікавлений у зміні цієї ситуації.

— Ви думаєте, що це система?

— Так. І нашим завданням є знищити цю систему найму та експлуатації українських робітників. Місце тих, хто заробляє на людських стражданнях, — у в’язниці, незалежно від того, чи це громадянин України чи Польщі. Наразі польські правоохоронні органи і правосуддя на це не реагують.

— Наведете приклади?

— Зовсім недавно, за нашого втручання, прибула поліція. Їй пояснили, що тут, за парканом в 50 метрах від нас, в нелюдських умовах живуть близько 30 українців. Їх зайняли роботою з порушенням закону. Таким чином, ми хотіли повідомити про злочин. Але співробітники поліції відмовилися. Крім того, в поліцейській дільниці вони відмовилися прийняти мене, щоб повідомити про злочин. Те ж саме було на другий, третій раз… То як такі випадки трактувати? Вони показують реальне життя українських економічних мігрантів в Польщі.

Нагадаємо, у Польщі в рамках Загальнопольського порозуміння профспілок (OPZZ) створили профспілку українських працівників. Головне завдання новоствореної профспілки – захист прав українських працівників у Польщі від нечесних роботодавців та ознайомлення з основними правами та обов’язками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *