Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Як українцеві потрапити у США: типи віз та пастки шахраїв

Як українцеві потрапити у США: типи віз та пастки шахраїв

Існує декілька способів потрапити до США: імміграція та тимчасовий в’їзд з різною метою перебування. Проте перед виїздом будь-який український іммігрант чи то подорожуючий наштовхується на стіну американської бюрократії – запис на співбесіду, оформлення візи та необхідних документів, сама співбесіда.

Розібратися у вимогах до візи та підготувати документи досить складно. В своєму блозі емігрантка Юлія Бубнова розповіла про різні типи віз та можливості імміграції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчіть англійську: емігрантка розповіла про мовні курйози українців в США

Що таке імміграція?

Імміграція – в’їзд громадян інших держав у країну на довгострокове перебування або постійне проживання. Як правило, імміграція зумовлена економічними, політичними, релігійними чи родинними причинами. Іммігрувати українцям на постійне місце проживання в США можна через родинний зв’язок, працевлаштування, інвестиції та виграш лотереї “Green Card”. Untitled design (4)

  • У перших 3-х випадках потрібно скласти петицію і подати на ім’я апліканта в Службу Громадянства та Імміграції (USCIS) у США. Петицію повинні скласти і подати члени вашої сім’ї, роботодавець або імміграційний адвокат, які знаходяться в США. Після ухвалення петиції справа передається ще на додаткову перевірку у Національний Візовий Центр, аж після чого останній передає документи у Консульське відділення посольства США в Україні, яке й призначає співбесіду і видає імміграційну візу. З цією візою ви можете їхати в США, де й отримаєте дозвіл на проживання (грін карту). Цей процес може зайняти багато часу – від декількох місяців до кількох років. Це залежить від дати подання петиції, категорії переваги і величини черги.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 слів, які обов’язково повинен знати українець в США
     
  • Грін карта – диверсифікаційна віза. Кожного року Державний департамент США проводить розіграш лотереї “Green Card”. Ця програма дозволяє іноземцям отримати дозвіл на постійне проживання у США. Лотерея проводиться раз на рік у травні. Реєстрація безкоштовна і проводиться протягом 1 місяця в жовтні на веб-сайті http://www.dvlottery.state.gov/. Переможець визначається шляхом випадково комп’ютерного відбору. Якщо ваша заявка була обраною (тобто ви виграли), вам потрібно заповнити анкету на отримання візи, оплатити всі збори, пройти медогляд і співбесіду в посольстві США в Україні. Після отримання диверсифікативної візи можна летіти в США. Після перевірки імміграційних документів і отримання дозволу в’їхати в пункті перетину кордону, особа стає Легальним Постійним Мешканцем. Сама грін карта (Permanent Resident Card) – пластикова карта зеленого кольору, приходить пізніше поштою за вказаною Вами адресою при в’їзді у США, і в подальшому слугуватиме підтвердженням цього статусу.

Тимчасовий в’їзд – в’їзд до США на деякий час з певною метою. Для цього потрібно отримати неіміграційну візи. donald1

  • Неіміграційні візи – це візи, які видаються на певний термін з метою подорожувати, лікуватися, працювати, навчатися тощо. Для того, щоб оформити таку візу, потрібно записатися на співбесіду на сайті посольства, оплатити консульський збір та заповнити анкету. Співбесіда проходить в Києві у посольстві США в Україні. Відповідь про схвалення чи відмову в отриманні візи ви отримаєте одразу після співбесіди, отримавши картку з написом “Ваша віза схвалена” або картку з причиною відмови і паспорт. До співбесіди потрібно підготуватися ретельно: мати при собі документи, які підтверджують мету поїздки та фінансове становище, та знати, що відповісти на питання працівника консульства. Якщо відповідь позитивна, то протягом 5 робочих днів Ви отримаєте паспорт з візою у відділені кур’єрської служби (TMM-Express) у вашому місті проживання.

І ще не кінець!

Віза ще не гарантує в’їзду до США! Інспектор імміграційної служби у пункті перетину кордону (на паспортному контролі в аеропорті) визначає термін перебування. Наприклад, Ви отримали візу В1/B2 (бізнес/туризм) на 10 років з багаторазовим в’їздом, але безпосередньо на кордоні інспектор визначає скільки часу ви можете перебувати – це може бути як півроку, так і 2 тижні. Переважно всім ставлять термін перебування 6 місяців. Також можуть взагалі відмовити у в’їзді, якщо засумніваються у цілі вашої поїзки. Можуть ще влаштувати додаткове інтерв’ю в аеропорту, і якщо Ви їх не переконаєте, відправити додому.

Як і куди звернутися за консультацією?

Будьте обережні! Намагайтеся отримувати інформацію лише від співробітників консульства або на офіційних сторінках Посольства США: http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/ (українською мовою) або безпосередньо на сайті Служби Громадянства та Імміграції (USCIS) https://www.uscis.gov/ та Бюро Консульських Справ https://travel.state.gov/content/travel/en.html, якщо ви володієте англійською.

Усі інші особи пропонують допомогу або надають інформацію неофіційно, відтак можуть бути неточними. Це може назавжди позбавити Вас права отримати візу до США.
Не ведіться на “розводи” і не платіть ШАЛЕНІ гроші за оформлення документів для американської візи. Наприклад, якщо Вам пропонують відкрити туристичну мультивізу B1/B2 на 10 років в США за 3000 доларів – це “розвод” і викачування грошей. Реальна вартість такої візи – 160 доларів.

Якщо ви не впевнені, що можете самі підготувати документи для отримання візи, пошукайте туристичні фірми, де вам допоможуть це зробити за 100-200 доларів (консультаційні послуги та заповнення анкети).

Більша оплата за «послуги» абсолютно не означає більше шансів отримання візи, які б гарантії вам не давали «посередники». Рішення завжди приймає працівник консульства. Це стосується і шахрайства на лотереї Green Card. Лотерея є безкоштовною і переможці визначаються тільки випадковим відбором. Немає способу збільшити Ваші шанси на перемогу.Loading...