Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Українські вчені та підприємці залучили 22 млн євро на інновації з багатомільярдної програми ЄС

Українські підприємці та вчені отримали 21,7 млн євро на реалізацію інноваційних проектів завдяки програмі "Горизонт 2020", яку фінансує Європейський Союз. 

Конкурс за фінансування був досить високим: українські організації подали 1738 заявок в період з 2014 по 2018 роки. В результаті українці отримали фінансування за 110 програмами.

Зокрема, одним з найбільш успішних учасників програми "Горизонт 2020" в Україні став Національний авіакосмічний університет "Харківський авіаційний інститут", який отримав понад 1,8 млн. євро грантового фінансування на реалізацію шести проектів. П'ять з них присвячені авіації, а один - кібербезпеці. Так, вчені в Харкові працюють над розробкою європейських літаків нових поколінь, які були б більш та потужні та екологічно безпечні.

"Горизонт 2020" - це найбільша в історії рамкова програма ЄС з досліджень та інновацій, бюджет якої становить 77 мільярдів євро на сім років (2014-2020). Основна частина цього фінансування виділяється на основі конкурсів заявок від дослідників, підприємств та інших зацікавлених організацій. Подаватись можуть заявники з країн-членів ЄС або країн, пов'язаних з "Горизонт - 2020", включно з країнами Східного сусідства, серед яких і Україна.

Про чергову підтримку програми “Горизонт 2020” оголосили на початку липня 2019 року: Європейська Комісія вирішила профінансувати 11 млрд. євро на дослідження та інновації за цією програмою. Серед основних напрямків фінансування – дослідження в галузях зміни клімату, чистої енергії, кібербезпеки та  цифрової економіки.

До речі по завершенню програми “Горизонт 2020” ЄС розпочне наступну семирічну програму з підтримки досліджень та інновацій, яка називатиметься “Горизонт Європи”. На її реалізацію планують виділити вже 100 млрд євро.

Таке масштабне фінансування має і економічне підґрунтя. Як пояснює європейський комісар з досліджень, науки та інновацій Карлос Моедас, “Горизонт 2020" генерує нові знання технології, а також значно впливає на економіку. “На кожні інвестовані через програму "Горизонт 2020" 100 євро, ми очікуємо отримати 850 євро надходжень в казну до 2030 року, створюючи нові робочі місця для іноземців”, - розповів Карлос Моедас.

Інструкції про те, як подати заявку і контакти представників програми "Горизонт 2020" в Україні є на сайті http://h2020.com.ua.

Зазначимо, що ЄС підтримує розвиток малого та середнього бізнесу в Україні за різними програмами. Так, окрім “Горизонт 2020”, ідеї та можливості співпраці можна реалізувати в рамках ініціатив та програм EU4Business та COSME.

Джерело: EU NEIGHBOURS EAST


Loading...