Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Бразилець викладає українську в YouTube

Бразилець викладає українську в YouTube

Імідж України за кордоном поліпшується часом без державних зусиль і бюджетних грошей. 20-річний бразилець Джанлука Альберті завів на YouTube відеоблог, в якому вчить своїх співвітчизників українській мові. Джанлука живе в Сан-Паулу. Українську вивчати почав у травні 2011 року. Зараз він цілком пристойно говорить українською.

«Я випадково почув пісню, яка мені сподобалася, і вирішив знайти переклад. Виявилося, що ця пісня на латвійській, але один з перекладів був українською», - розповів нам Джанлука. Хлопець послухав кілька пісень наших груп і вирішив вчити українську. «Мені подобається вчитися, тому мовою я займаюся сам. Спочатку знайшов алфавіт, розібрався з ним, потім спробував читати українською - і все вийшло. Я просто відчуваю свій зв'язок з вашою країною, тим більше хтось з моїх предків був вихідцем з України», - пояснив хлопець.

За його словами, у нас настільки красива мову, що вчити її, а потім і навчати їй інших людей - одне задоволення. Поки Альберті записав тільки один випуск свого відеоблогу: «Привіти! Це блоги про українську мову. Я хочу поширювати ця мова в Бразилії. Вона не є настільки відомою, хоча у нас велика українська колонія. За цим я зробив цей блог. Ну якщо ви бажаєте вивчати моя рідна мова, я зможу і захочу допомогти. До побачення», - говорить Джанлука у своєму 32-секундному ролику, який, до речі, подивилися вже більше двох тисяч людей.

Молодий чоловік обіцяє, що новий випуск відеоуроків вийде зовсім скоро. Щоб закріпити свої знання мови, Альберті спілкується з українцями в інтернеті і перекладає на португальську (офіційну мову в Бразилії) слова пісень наших груп - «Океану Ельзи» та «Скрябіна». «Знаю ще, що у вас є співачка Софія Ротару», - додає Джанлука.

До речі, хлопець активно цікавиться українськими новинами, які постить на своїй сторінці в Facebook, там же красується цитата з вірша Василя Симоненка: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину».

На запитання, чи збирається він приїхати в Україну, Джанлука відповів: «Звичайно! Це моя мрія і мій план. У бразильців дуже дивні уявлення про вашу країну. Вони вважають, що Україна і Росія - це одне і те ж, і що у вас завжди холодно. Я знаю, що це не так, коли поїду - зможу всім це розповісти».

Фото з особистого архіву Джанлука Альберті в Фейсбук

Джерело: Сегодня


Loading...