Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Донецькі художники знайшли творчий притулок у Києві

У Києві, в стінах культурного центру Closer відкрилася художня виставка «Без п'яти хвилин», перший сольний проект донецького художнього колективу жýжалка, сформованого в 2012 році.

До нещодавно ядром діяльності колективу був журнал-самвидав з назвою, ідентичним групі, присвячений фотографії. Художня група асоціює фото з «жужалкой» - вугільним шлаком, який використовують в побуті - мовляв, обидві ці речі банальні і знецінені через свій надлишок. Більше року об'єднання робить журнал-самвидав «Жужалка», присвячений фотографії, і «Без п'яти хвилин» - спроба перенести в тривимірний простір матеріали цього видання.

Творчість жýжалки переступає рамки репрезентації та оцінки, які традиційно асоціюються з фотографією. Фотографія і текст сплітаються в одне ціле і стають жестами, що окремо стоять у висловлюваннях і діях колективу. Підхід групи до фотографії багато в чому пояснюється значенням слова «жужалка» - вугільний шлак, часто вживаний в побуті. У силу свого надлишку, фотографія - як і жужалка - банальна, буденна і знецінена.

«За п'ять хвилин» - своєрідна екскурсія по містечку Ржавчино. Цей «населений пункт» - збірний образ індустріальних куточків Донбасу, більшість фото, які зображують його, зроблені в Єнакієвому. Сірі знімки фабричних труб і церков, строкаті вуличні пейзажі - кожен знайде в Ржавчино місце до душі. Візуальний ряд доповнює аудіорозповідь про вигаданому місті. Виявляється, Ржавчино - ідилічна територія, де у людей є житло, соціальні гарантії та висока зарплата, тут пишаються своїми сталеварами та інститутом соціальних досліджень на чолі з академіком Нічувко.

У центрі виставки - фотографії сплячих люмпенів, «законсервовані» в трилітрових банках з бульбашками. Мабуть, так відпочивають щасливі мешканці Ржавчино. На стінах - тексти про теорії хаосу і ребуси з фотографій.

Пошук нових призначень, форм і цінностей дозволяє групі створювати щось цікаве і незвичайне. Що саме - можна побачити з 12.00 до 20.00 до 27 липня. Адреса: Ніжнеюркоская, 31.Loading...