Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Дивовижне поруч - букові ліси Карпат

Дивовижне поруч - букові ліси Карпат

Карпати - унікальний куточок природи, багатий цілющими мінеральними джерелами, куточок що зустрічає людину фантастичною красою природи і величним спокоєм гір. Чисте гірське повітря, давні ялини, озера з кришталево прозорою водою і вируючі водоспади - всім цим незаймана природа Карпат тішить відпочиваючих.

Нам Карпати відомі перш за все своїми знаменитими курортами: санаторій Свалява, Славсько, Драгобрат, Воловець, Буковель. Але мало хто знає, що букові ліси Карпат включені до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ця смуга ректилового лісу протяжністю 185 км, простягується від Рахівських гір України до гір Вигорлат і Буковске Врхи у Словаччині. Ці ліси є унікальною екосистемою, не порушеною діяльністю людини.

букові ліси Карпати

Утворена після льодовикового періоду, екосистема Карпатського букового лісу протягом тисячоліть була відокремлена від людини. Навіть сьогодні ці букові ліси є важкодоступними, добиратись до них потрібно глухими стежками і людина рідко відвідує їх. Вирубка в цих лісах існує, однак заготовкою деревини тут займаються лише місцеві мешканці, що живуть в безпосередній близькості до лісу.

Карпати фото

Унікальність Карпатських лісів ще і в тому, що знаходяться вони в центрі Європи. Вчені вважають справжнім дивом, що вони збереглись в незайманому стані, знаходячись в густонаселеному районі планети. Сьогодні як ніколи актуальним є питання збереження Карпатського лісу, тут активно розвивається браконьєрська вирубка. Поки що браконьєри ще не добрались до букових лісів, але це питання часу.

Джерело: nowaday.biz


Loading...