Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Харківський майстер створює мікроскопічні ікони. Фото

Ікона харків'янина Григорія Гусака «Спас в силах», зроблена під мікроскопом, претендує на світовий рекорд. Адже настільки тонкого ювелірного виробу із цитрину (напівдорогоцінне каміння, різновид кварцу. - Авт.), В якому кожна з 14 мініатюр розміром не більше 10-копійчаної монети, у світі не існує. Образ з ликами святих вже потрапив у Книгу рекордів України, а десятки харків'ян, які тримали ікону в руках, визнали, що вона володіє божественною силою. Пише Сегодня.

«Присвятити себе мистецтву я вирішив років 30 тому, ще будучи школярем. Починав з того, що малював плакати, потім захопився скульптурами, які вирізав зі старих полін і навіть великих шматків крейди. А ось дрібною пластикою почав займатися після того, як побачив подібні ікони в Києво-Печерській лаврі. Звичайно ж, перш ніж почати вирізати образи, отримав благословення батюшки», - згадує Григорій Гусак.

Виявляється, щоб зображення святих розміром всього кілька сантиметрів було максимально правдоподібним, а глядачі могли розглянути на ньому навіть зіниці і пальці рук, майстер використовує алмазні інструменти і практично весь час працює під мікроскопом. За словами Григорія Гусака, створити мініатюрні ікони можна практично з будь-якого матеріалу: в основному, майстер використовує камінь, дерево, метал і навіть морські мушлі. Умілець, якого за мініатюрні роботи, розміром з нігтик прозвали харківським Лівшею, створив вже більше тисячі крихітних образів. До речі, свої мініатюрні шедеври Григорій Гусак створює лівою рукою, як і знаменитий літературний персонаж. «Робота дуже тонка, тому на одну ікону може піти кілька років. До прикладу, на «Спас в силах» я витратив три роки: спочатку обдумував центральний сюжет - лик Ісуса Христа розміром 7х4, 5 см. А коли все було готове, вирішив додати ще 14 клейм із зображенням біблійних сюжетів: від Різдва до Вознесіння Христа » , - пояснює автор. Підставою для ликів святих, виточених з цитрину, стала срібна пластина. А щоб робота розміром 43х33 см виглядала ще витонченіше, Григорій прикрасив її крихітними аметистами і вставив в дерев'яну раму.

«Якось до мене прийшов знайомий з проханням показати роботи. Але коли я простягнув йому вже написану ікону «Спас в силах», був просто вражений: у приятеля тут же спітніла рука і почала трястися від хвилювання. Так і не зрозуміли, що це було», - згадує Григорій Гусак. А ось на виставках глядачі, дивлячись на цей витвір мистецтва, буквально застигали перед роботою харків'янина. Зараз умілець чекає відповідь з лондонської штаб-квартири Книги рекордів, куди мріє вписати і своє ім'я.

Фото: з архіву Г. Гусака

 Loading...