Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Металіст в драматичному матчі здолав грецький Олімпіакос

Матч розпочався досить нелогічно: атакувати конче необхідно було Металісту, але з перших хвилин в атаку кинулись грецькі футболісти. За активного сприяння харківського захисту на чолі з Дішленковічем небезпечні моменти біля гостьових воріт з’являлись з неприємною періодичністю. Вже на 1-й хвилині матчу Владімір не зумів забрати м’яч в руки з першої спроби, примусивши похвилюватись всіх, включаючи Мирона Маркевича (протягом першого тайму натуралізований серб не раз провокував Мирона Богдановича на думки про порожні ворота).

Не відставали від голкіпера й захисники. На 4-й хвилині Папа Гуйє ледь не зрізав м’яч у власні ворота після виконання штрафного греками. М’яч пішов на кутовий, після якого м’яч вперше за вечір зустрівся з каркасом воріт – перекладина врятувала Металіст від голу.

Лише на 7-й хвилині гри харків’яни організували щось на зразок вилазки на чужу половину поля, за що були винагородженні штрафним ударом. А коли почало здаватись, що гра дещо заспокоїлась, команди обмінялись небезпечними моментами. Спочатку Фустер у падінні ножицями замикав навіс з правого флангу (повз ворота), а за хвилину Тайсон промчавши пів поля зі швидкістю Столичного експреса вийшов під невеликим кутом сам на сам з голкіпером, але поцілив йому в опорну ногу. Саме поцілив, бо Медьєрі вже безсило валився у протилежний кут воріт.

І за такої гри Олімпіакос забив гол. Холебас на лівому фланзі обіграв гравця збірної Аргентини (Сосу) і навісив у карний майданчик Металіста. Там першим на м’ячі опинився невисокий Маркано і головою буквально вколотив м’яч у лівий від Дішленковіча нижній кут воріт. Вже на 14-й хвилині матчу рахунок став 2:0 за сумою двох матчів і задача-мінімум для Металіста ускладнилась рівно вдвоє – замість одного гола від тепер постала необхідність забивати два. За рахунок чого харків’яни збирались це робити – одному Маркевичу було відомо.

Тим часом Олімпіакос явно упіймав кураж і за дві хвилин після голу Джеббур вибіг сам на сам з Дішленковічем, але екс-голкіпер збірної Сербії цю дуель виграв, подарувавши тим самим надію своїм партнерам по команді і вболівальникам. А на 21-й хвилині матчу додала оптимізму штанга харківський воріт, прийнявши на себе удар після подачі кутового.

Але й це ще не все! В другій половині тайму Папі Гуйє, певно, стало нудно і він вирішив зробити свій вклад в інтригу. Гравець збірної Сенегалу випередивши Дішленковіча першим встиг до м’яча щоб… пробити по власних воротах! На щастя, чи на жаль, але Папу підвела виконавська майстерність – м’яч прокотився поруч зі штангою воріт офігівшого Дішленковіча.

За п’ять хвилин до кінця тайму харків’яни організували досить цікаву атаку: Соса і Бланко закрутили карусель на підступах до карного майданчика Олі, але Марлос не зумів ані толком пробити, ані віддати пас на вільного Тайсона.

На другий тайм Мирон Маркевич випустив Девіча і той одразу ж взявся за справу: грубо зіграв проти Холебаса. В цілому ж, Олімпіакос, як і попередні тайми у цьому протистоянні, почав другу половину зустрічі з власної активності. Це вилилось в удар Джеббура над перекладиною над 47-й хвилині.

Далі гра стала ще цікавішою. Чи то Металіст вирішив, що годі гратись – час роботу робити, чи просто вихід на поле Девіча так вплинув на розвиток подій, але харків’яни забігали активніше. Офсайд у Торсільєрі, фоли на Девічу, момент у Тайсона (бразилець підкрався непомітно, підступно обікрав Торосідіса і прицільно пробив по воротах – голкіпер виручив Олі). Все це справляло враження тиску Металіста на ворота греків.

Грати залишалось все менше, а тиск Металіста все не міг матеріалізуватись. Коли на 74-й хвилині Бланко, накрутивши кількох захисників пробив у ближню штангу (лівий від коментаторської кабіни каркас воріт в цьому матчі відзначився тричі: перекладина і обидві стійки приймали на себе удари), стали з’являтись думки про те, що ворота Олімпіакоса в цьому розіграші плів-офф Ліги Європи розмочити просто неможливо і що греки здобудуть четверту поспіль перемогу 1:0.

Але на 77-й хвилині матчу Марко Девіч у карному майданчику поцілив м’ячем у руку захисникові. Безсумнівне пенальті, яке взявся пробивати сам герой епізоду. Щоправда, краще б він цього не робив. Чи то надлишок піжонства, чи непереборне бажання деморалізувати суперника (адже забивати треба було б ще один обов’язковий гол), але Марко пробив у стилі Панєнки, а результат отримав у стилі Мілевського – голкіпер преспокійно забрав м’яч у руки.

Здавалося б, цей момент повинен деморалізувати гравців Металіста і надати крила пірейцям. Натомість вийшло трохи навпаки. Вже через три хвилини Тайсон виконав черговий прорізаючий пас з глибини поля, на який несподівано відгукнувся захисник Вільягра, вистрибнувши з натовпу сам на сам з голкіпером. Медьєрі чи то розслабився після парируваного пенальті, чи повірив у власну непробиваємість, чи то просто помилився – але замість того щоб вибити м’яч у поле м’яко ткнув його в гравця Металіста, якому нічого не залишалось, як приземлитись на газон навпроти порожніх воріт за спиною голкіпера з м’ячем на рівні власної голови. 1:1 і десять хвилин ігрового часу в харківської команди на те, щоб врятувати, здавалося б, безнадійний матч.

Після цього голу Металіст став нагадувати Шерлока Холмса на болотах, який стрельнувши у бік собаки Баскервілів і почувши скавуління кинувся добивати тварюку, усвідомивши що її таки можна здолати. М’яч активно крутився біля карного майданчика Олі, час від часу вилітаючи на кутовий. І один з кутових став для харків’ян рятівним. Незвично непомітний Шав’єр подав від кутового прапорця, Холебас з Медьєрі не змогли перехопити м’яч і він долетів прямо до гомілки Девіча! Марко лише трохи підставив ногу і зі знятою футболкою побіг святкувати взяття воріт, за що тут же отримав письмове попередження і шматок жовтого картону «на пам’ять». Та кого це вже хвилювало? Чотири хвилини основного часу і вже Олімпіакосу потрібно забивати, щоб пройти далі.

До кінця матчу (а було додано ще 4 хвилини компенсованого часу) Металіст був ближчим до третього гола, аніж Олі до другого. Пірейський клуб провів дві атаки, але Папа Гуйє обидва рази виносив м’яч куди подалі. Харків’яни на це відповіли двома контратаками, внаслідок яких одного разу Медьєрі врятував свою команду після удару Девіча низом, а другий момент завершився прицільним, але трохи неточним ударом Торреса в ближню дев’ятку.

На цьому сьогодні все. Металіст крокує в чвертьфінал Ліги Європи.

Джерело: ufootball.com.ua