Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Перший сафарі-парк в Європі відкрито в Криму

Перший сафарі-парк в Європі відкрито в Криму

У Білогірському районі Криму сьогодні офіційно відкрили перший в Європі сафарі-парк Тайган.

Сафарі-парк має найбільшу колекцію левів. Зараз тут живе 54 цих хижака. Територія парку займає більше 32 га, він розташовується на землях колишньої військової частини, споруди якої викупив керівник Ялтинського приватного зоопарку Казка Олег Зубков.

Кримський прем'єр Анатолій Могильов, який взяв участь у церемонії відкриття сафарі-парку, на прес-конференції зазначив, що відкриття сафарі-парку є знаковою подією для Криму і Україні в цілому.

"Дуже вдячний керівнику Олегу Зубкову за його ентузіазм, за його фанатизм, що дозволили створити такий об'єкт в степовому Криму. Переконаний, що він приверне дуже багато туристів, і я глибоко переконаний, що даний об'єкт буде ще однією перлиною Криму.", - Сказав Могильов.

Він зазначив, що кримська влада дуже допомогла в оформленні всіх документів, необхідних для відкриття сафарі-парку.

"Влада, в тому числі кримська, повинна повністю сприяти представникам того соціально відповідального бізнесу, який створює такі перлини. З руїн, які були, тут створено такий чудовий об'єкт.", - сказав прем'єр Криму.

У свою чергу, керівник сафарі-парку Зубков подякував владі автономії за допомогу в створенні об'єкта. "У мене виростають крила, коли бачу таке ставлення до своєї праці з боку уряду автономії. Адже зосереджуєшся не на папірцях, я люблю реально справа, мені подобається робота з моїми тваринами.", - відзначив Зубков.

За його словами, завдяки допомозі уряду Криму документи для відкриття сафарі-парку були зібрані протягом п'яти місяців. Зубков повідомив, що на території сафарі-парку розташований готель на 200 місць і кожен бажаючий може тут зупинитися. Він також додав, що це буде маршрут вихідного дня.

На його думку, кількість зоопарків в Україні має збільшитися. "Я впевнений, що нові зоопарки Україні потрібні, але потрібні красиві, хороші, де тварин гідно утримують. На жаль, у нас по всій Україні вісім-дев'ять зоопарків, це дуже мало. І велика частина з них потребує реконструкції і допомоги держави" , - підкреслив він.

 За інформацією Зубкова, 22 квітня для жителів Білогірського району відвідування парку буде безкоштовним з метою ознайомлення з цим об'єктом.

Сафарі-парк Тайган є філією ПП Ялтинський зоопарк Казка. Основу колекції складають леви (більше 50 особин). У парку мешкають також амурські тигри, леопарди, бурий і гімалайські ведмеді, примати (макаки і мавпи), жирафи, верблюди, яки, різні види антилоп, ланей і оленів. Світ птахів представлений павичами, папугами, страусами, грифами, орлами і ін

Зоологічний парк розташований в Кримському лісостеповому передгір'ї, в міжгірській долині Головної і Внутрішньої гряди Кримських гір. 18 квітня цього року Верховна рада Криму прийняла постанову про присвоєння сафарі-парку Тайган статусу об'єкта природно-заповідного фонду в АР Крим - зоологічного парку місцевого значення.

Раніше Олег Зубков заявляв, що це єдиний сафарі-парк, в якому зібрана така велика колекція диких кішок.

Джерело: Кореспондент


Loading...