Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Погода в квітні буде примхливою

1017
Погода в квітні буде примхливою

Цього року весна буде примхливою: то морози, то спека. Таку погоду українцям обіцяє заввідділом довгострокових прогнозів Інституту метеорології МНС І НАН Вазіра Мартазінова.

Квітень у цілому обіцяє бути «нерівним» - з різкими похолоданнями. Велика ймовірність, що Великдень (15 квітня) затьмарять холоди. «В середині квітня, 13-15 квітня, майже по всій території країни пройдуть зливи. Вони будуть супроводжуватися градом і сильним поривчастим вітром, - говорить Мартазінова. - Найбільше дощитиме на сході». З середини першої декади до середини місяця варто очікувати нічних заморозків. А потім встановиться тепла і сонячна погода. Очікується, що максимальна температура в квітні досягне +20. Повідомляє "Сегодня".

МОРОЗИ У ТРАВНІ. Травень також не буде балувати українців стабільно погожими днями. Перша декада місяця, а значить, всі травневі свята, будуть з сильними заморозками - близько нуля. До середини травня повітря прогріється, в окремі дні буде спекотно (до +30 градусів). «Тоді настане короткочасне літо, потім температуру вгамують зливи. Вони пройдуть з заходу на схід країни, а півдня практично не торкнуться », - продовжує Мартазінова.

Перший місяць літа, за словами вченої, буде дуже мінливим - незвично холодні дні різко будуть змінюватися спекою. «Холодних і жарких днів буде 50 на 50. У червні західні та східні регіони заллє дощами, на інших територіях - посушливо, - каже синоптик. - В цілому, літо буде схожим на торішнє - зі зливами, які будуть чергуватися спекотними днями».

СПЕКА. Як повідомлялося раніше, начальник Гідрометцентру Микола Кульбіда прогнозує, що літо все ж таки зможе набриднути українцям спекою. «Останні 20-25 років спостерігається тенденція зростання кількості спекотних днів з температурою вище +25-30, - каже головний синоптик країни. - Слід бути готовими, що в окремі періоди влітку будуть спекотні періоди з найвищим, 5-им, рівнем пожежної небезпеки».

ПОГОДА НА ТИЖДЕНЬ. Нагадаємо, на поточному ж тижні погода обіцяє бути прохолодною і вітряною, говорить Кульбіда: «Близьке проходження циклону зі Скандинавії стало причиною похолодання і штормових вітрів. На цьому тижні вплив арктичних мас буде відчуватися на всій території Україні. Будуть помірні опади у вигляді дощу, іноді з мокрим снігом. Вночі 0-5 градусів морозу, вдень 4-9 градусів тепла. До кінця тижня потеплішає до 10-15 градусів».Loading...