Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

24-річний сумчанин назвав по пам'яті 5000 знаків числа "пі" після коми

24-річний сумчанин назвав по пам'яті 5000 знаків числа "пі" після коми

Рекорд України по запам'ятовуванню знаків числа "пі" 24-річний Артем Гарін встановив у рідному вузі - Сумському державному університеті, який закінчив два роки тому.

- Хлопець з розумінням поставився до того, що ми попросили дозволити оглянути його одяг, кишені (вони виявилися порожніми), перевірили навіть вуха, - каже керівник проекту «Національний реєстр рекордів України» Лана Вєтрова. - Аудиторія, де він демонстрував можливості своєї пам'яті, була майже без меблів. Були присутні наші експерти (цього разу їх було троє, хоча зазвичай задіємо двох) і журналісти. Розглядався такий варіант: Артем напише п'ять тисяч і знаків після коми числа "пі", але потім відмовилися від цього, побоюючись, що хлопець втомиться водити ручкою. Тому Гарін озвучував послідовність цифр. Щоб йому було простіше зосередитися, зав'язали очі чорною пов'язкою. Експерти перевіряли по брошюрам, чи правильно "людина-комп'ютер" запам'ятав колосальний обсяг даних. За дві години він, як і планував, вірно назвав п'ять тисяч знаків.


* Артем ставив рекорд із зав'язаними очима

- Сильно втомилися після такої напруженої і тривалої розумової роботи? - Питаю по телефону Артема.

- Як зазвичай, абсолютно не нервував. Зранку випив чашечку кави, зіграв на піаніно блюз і пішов ставити рекорд. В успіху практично не сумнівався, адже перед цим протягом трьох тижнів за допомогою студентів перевіряв, як запам'ятав п'ять тисяч цифр. Під час цих репетицій хлопці ставили мені більш складні завдання, ніж просто перерахування на пам'ять знаків після коми числа «пі». Наприклад, просили назвати певні ряди цифр у зворотному порядку.

- У вас ще в дитинстві виявилися незвичайні здібності?

- Ні, я був звичайною дитиною, в початкових класах навчався без ентузіазму, що позначалося на успішності. Здатність запам'ятовувати великі обсяги інформації відкрилася зовсім несподівано. Це було п'ять років тому, коли я вчився на другому курсі. Пообіцяв викладачеві фізики, до якого ставлюся з щирою повагою, що на відмінно здам екзамен з його предмету. Часу на підготовку залишалося мало, а мені потрібно було вивчити три підручника. Я впорався. На іспитах попросив відразу два квитки, а відповідаючи на них, робив посилання на конкретні сторінки вчинених книг.

- Вони спливали в пам'яті, як вірші?

- Ні, я їх просто бачив, закриваючи очі. Це називається візуальної пам'яттю. Коли мені потрібно відтворити великі обсяги інформації, закриваю очі і входжу в особливий стан свідомості, відоме як альфа-ритми. Воно дозволяє значно підвищити ефективність відтворення.

- У вашому роду були такі феномени?

- Ні. Інша справа, що чоловіки по батьківській лінії, як правило, доживали до дев'яноста і більше років, при цьому зберігали ясність розуму і хорошу пам'ять.

- Скільки вам потрібно часу, щоб запам'ятати книжку середнього розміру?

- Не скажу, що запам'ятовування книг входить в коло моїх інтелектуальних вправ.

- Як мозок переносить великі навантаження? Чи не з'являються Головні болі, безсоння?

- На щастя, нічого подібного не буває. Коли у мене виявилися незвичайні здібності, я використовував їх неактивно. Міг би, наприклад, постаратися закінчити університет з червоним дипломом, але мене нічого до цього не мотивувало. Я завжди вважав критичне мислення більш важливим, ніж культ заучування, який сповідує вітчизняна система освіти. А критичне мислення передбачає незручні запитання викладачам, що значною мірою знижує успішність.

Близько року тому я став експериментувати з можливостями своєї пам'яті, вивчати їх і розвивати. Вивчив 150 знаків числа «пі», потім 300, тисячу і нарешті п'ять тисяч. Впорався з цим завданням приблизно за два тижні. Слід було не тільки вивчити масив цифр, але і систематизувати їх у голові, щоб надовго запам'ятати. Думаю, якби потрібно було зробити це швидше, мені все вдалося б годин за десять безперервної роботи. Але потім знадобився б значний період, щоб матеріал надійно закріпити в пам'яті.

Зараз кожну нову сотню цифр запам'ятовую за дві-три хвилини. Мої знання і навички будуть використані в школі пам'яті, яку найближчим часом відкриють на базі Сумського державного університету. Освоїти техніку запам'ятовування порівняно великих обсягів інформації під силу багатьом людям.

- Після того як ви закінчили університет, пройшло два роки. Чим займалися весь цей час?

- Сімейним бізнесом - ми з батьком створюємо різні атракціони, наприклад, обладнання для тирів, силоміри. За фахом я інженер-технолог, розробляю різні деталі для нашої продукції.

- Феноменальна пам'ять допомагає вам у повсякденному житті?

- Безумовно. Після того як у мене виявилися такі здібності, я став набагато більш зібраним, організованим. У моєму житті зараз немає такого, щоб я забув що-небудь зробити, пам'ятаю все.

- Чому для встановлення рекорду ви вибрали число "пі"?

- Тому що в міжнародній практиці воно використовується для об'єктивної оцінки пам'яті. Існує планетарний рейтинг Менталіст (людей, що мають видатну пам'ять), вивчили ту чи іншу кількість знаків після коми в числі "пі" (рекорд належить унікуму з Колумбії, який запам'ятав 150 тисяч знаків -. Авт.). На жаль, жодного представника України в ньому поки немає.

- Що ви думаєте про здібності Доктора ПІ Андрія Слюсарчука?

- Я вважаю, що ця людина кинула тінь на всілякі демонстрації навичок пам'яті в нашій країні, причому не тільки пов'язаних з числом "пі". Слюсарчук заявив, що запам'ятав 30 мільйонів знаків після коми числа "пі", знає напам'ять масу книг. Але зі свого досвіду я переконався, що великі обсяги інформації можливо утримувати в голові тільки в тому випадку, якщо періодично їх повторювати. Приміром, у мене для відтворення в пам'яті п'яти тисяч знаків числа "пі" йде близько години. Уявляєте, скільки потрібно часу, щоб повторити 30 мільйонів цифр? Не думаю, що Слюсарчук прокручував їх у голові, тим більше регулярно.

- Деяким унікумам достатньо кількох секунд, щоб прочитати сторінку книги. Ви володієте навичками швидкочитання?

- Ні, та вони мені і не потрібні. Адже художню літературу я не читаю - тільки технічну, а з нею слід працювати вдумливо.

Крім незвичайної пам'яті маю здатність, яка називається амбідекстрія - однаково добре володію як правою, так і лівою рукою. В студентські роки, якщо лекція здавалася нудною, розважався тим, що писав одночасно двома руками.

Ну, а в найближчих планах - вивчити десять тисяч знаків після коми числа "пі" і встановити нове національне досягнення.

- Сьогоднішній рекорд будете відзначати?

- Так, зберемося з друзями за чаєм - ніхто з нашої компанії не вживає спиртне.

Джерело: Fakty.ua


Loading...