Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Українка отримала титул кавалера Ордену Канади

Українка отримала титул кавалера Ордену Канади

Українці Елсі Кавулич присвоєно звання кавалера Ордену Канади за її внесок у збереження та сприяння розвитку української культури в Канаді та за волонтерську діяльність у громаді. Повідомляє Медіа-портал VIDIA з посиланням на прес-службу Конгресу українців Канади (КУК).

Елсі Кавулич є тим діячем української громади у Альберті, яка зробила довгостроковий внесок у мультикультурну структуру провінції. Її значні досягнення включають як новаторську роботу для збереження та сприяння українській культурі, так і великі внески в навчальні та рекреаційні можливості, якими користується молодь всієї провінції, а також вклад у створення міцної підтримки громади у її рідному місті Веґревілль», – заявив президент КУК Павло Ґрод.

Елсі народилася 21 вересня 1932 року в сім’ї Івана та Олени Кубраків. Її батьки емігрували до Канади в пошуках кращого життя для себе та своїх дітей. У молоді роки багато разів Елсі доводилося долати перепони, з якими стикалися молоді українські жінки в ту епоху. Вона проявила велику наполегливість та рішучість, ставши одною з перших жінок Веґревільської української громади, що вступила до університету та здобула науковий ступінь бакалавра при університеті Манітоби.

Елсі сприяла збереженню та поширенню української культури протягом кількох десятиліть. Вона є давнім членом Ліги українських жінок-католиків, а також користується солідною репутацією заслуженого вчителя українських народних танців та фахівцем із створення моделей традиційних українських танцювальних костюмів. Вона також працювала керівником Асоціації Українського Танцю Альберти та була членом Художньої Ради народного мистецтва Альберти.

На відзначення багатьох волонтерських заслуг, Елсі отримала численні нагороди, в тому числі Нагороду за Волонтерські Досягнення Альберти, Гетьманську нагороду Альберти, нагороду Волонтера року у Вегревілі та Золоту Ювілейну Медаль Королеви.Loading...