Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

В Інституті Шалімова провели 100-у операцію з пересадки печінки. Відео

В Інституті Шалімова провели 100-у операцію з пересадки печінки. Відео

Ювілейну, 100-ту операцію з пересанди печінки здійснили фахівці столичного Інституту Шалімова. Щороку трансплантації цього органу потребують близько 2 тисяч українців, але допомогти всім медики не у змозі – для цього потрібні інші закони та інше фінансування, йдеться в сюжеті ТСН.

"Святковими" пацієнтами стали закарпатці – 15-річний Василь Романюк із батьком-донором. Зараз їх уже готуються виписувати, а за півроку-рік обіцяють обом повноцінне життя.

Пересадка печінки від живого донора – це одна з найскладніших операцій, кажуть хірурги. Орган треба розділити так, щоби не нашкодити одній людині і допомогти іншій. Потім – філігранно зшити судини, протоки, волокна – і в донора, і в реципієнта.

Із ювілейними пацієнтами лікарі провели в операційній 18 годин.

"Одну операцію обслуговують... ну, чоловік 80 у момент операції. А потім – увесь інститут", - каже головний трансплантолог України Олег Котенко.

Його пацієнту номер 100, Василю Романюку, пощастило: свою печінку хлопцеві віддав батько. Якби такого родича не знайшлося – це, фактично, безвихідь, кажуть медики.

Пересадка органів не від родичів в Україні – підсудна справа. Тоді єдина надія – чиясь несподівана смерть.

Але для цього ще треба вмовити родичів загиблого віддати орган. А лікарі швидкої не зобов'язані інформувати трансплантологів про нещасні випадки.

Суперечки довкола зміни законів про трансплантацію тривають в Україні не перший рік. Медики кажуть: рятували би значно більше життів, якби закони були ліберальніші. Або хоча б фінансування трансплантології стало державним пріоритетом.

"225 тисяч гривень – собівартість цієї операції.... У нас кількість операцій дозволяє робити це безкоштовно. Ну, зрозуміло, це не зовсім 100% безкоштовно. Родичі, меценати, спонсори працюють над тим, щоби було медикаментозне забезпечення", - зізнався директор інституту ім..Шалімова Юрій Поляченко.Loading...