Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

В Україні вперше відбувся матч з прогресивних шахів. Фото

2 квітня 2013 в Києві відбувся перший в історії України матч з прогресивним шахів. У шаховому поєдинку силами помірялись чемпіонка світу, міжнародний гросмейстер Ганна Ушеніна та Олена Бойцун - міжнародний майстер, президент ВБФ «Дитячі шахи». Матч пройшов під егідою Міжнародної федерації шахів ФІДЕ.

За результатами жеребкування Олена Бойцун отримала можливість грати білими. Партія тривала 38 ходів і закінчилася внічию в позиції, в якій за оцінкою шахової програми Гудіні білі мали незначну перевагу.

Чемпіонка світу Ганна Ушеніна зазначила, що для неї участь у матчі з прогресивних шахів стала цікавим досвідом: «Я з великим задоволенням прийняла запрошення Олени Бойцун та фонду «Дитячі шахи» взяти участь в такій знаменній події. Перший матч з прогресивних шахів в Україні стане потужним поштовхом для популяризації шахів у нашій країні. Ми з Оленою обговорювали ідею проведення матчу вже давно, і я рада, що в Україні з'явилася така прекрасна ініціатива як фонд «Дитячі шахи», і ми можемо перейти від мрії до дії. Я сподіваюся, що цей матч стане знаменною подією в Україні, і ми з Оленою своїм особистим прикладом внесемо вклад у розвиток шахів».

У рамках матчу відбулася прес-конференція за участю Міністра спорту та молоді України Равіля Сафіулліна: "Це перший матч з прогресивних шахів в нашій країні і перший у світовій історії серед жінок. Прогресивні шахи - це симбіоз класичних шахів та комп'ютерних технологій: учасники мають право оцінити ситуацію за допомогою комп'ютера і потім вибрати кращий хід" - зазначив пан Сафіуллін.

Під час урочистого відкриття матчу відбувся прямий телеміст з Лондоном, під час якого Президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов привітав учасниць матчу і відзначив значний внесок, який вносять українські шахісти у розвиток шахів в світі.

Учасник і організатор матчу Олена Бойцун зазначила: «Я дуже рада, що наш захід пройшов на високому рівні, за участю почесних гостей, експертів, журналістів, вихованців дитячо-юнацьких шахових шкіл. Для нашої партії з Ганною Ушеніною ми вибрали контроль 30 хвилин + 5 секунд за хід для кожної учасниці, і в якийсь момент я вирішила не йти на ризиковані варіанти і завершити партію внічию. Нічия з чемпіокою світу з шахів - це відмінний результат».

Президент Федерації шахів України Віктор Капустін зазначив: «Використання новітніх комп'ютерних технологій є важливою складовою якісної підготовки шахістів, особливо в рамках дитячої шахової освіти, тому ФШУ підтримує ініціативу благодійного фонду «Дитячі шахи».

Коментатором матчу виступив відомий київський гросмейстер Спартак Височин. В рамках заходу організатори оголосили про заснування Премії імені О.М. Созонова для талановитих дітей у рамках благодійної програми ВБФ «Дитячі шахи». Головним завданням програми фонду «Дітки щахмати» є сприяння розвитку шахового спорту, популяризація здорового способу життя серед дітей і молоді в Україні, надання всебічної підтримки талановитим юним шахістам та сприяння розвитку талановитих дітей.

Також серед гостей був розіграний планшетний комп'ютер з встановленою шаховою програмою. Переможцем розіграшу став київський першорозрядник 12-річний Євген Сліпчук.

Партія матчу транслювалася в прямому ефірі в інтернет на міжнародному шаховому сайті Playchess.com і веб-сайті ChessforChildren.org.Loading...