Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

Під Києвом відбувся справжній військовий бій. Фото

26 лютого поблизу Києва в рамках фестивалю "На броні перемоги", присвяченому Дню захисника Вітчизни, відбулась реконструкція бою 1944 року.

Цей захід дав можливість всім небайдужим до історії і техніки людям, які витрачають багато зусиль, знань, коштів і часу на відтворення історичних зразків військової техніки, продемонструвати глядачам результати своєї праці.

А аудиторія змогла відчути історію "на дотик", наблизитися впритул до історичної бойової техніки часів Великої Вітчизняної війни, на власні очі побачити її в дії, долучитися до показу розвитку технічної та інженерної думки у військовій сфері, а також побачити спадковий зв'язок військової техніки від минулого до сучасності.

Глядачі на власні очі побачили в дії: мотоцикли М-72, BMW, DKV; армійські автомобілі ГАЗ-67, ГАЗ-69, "Willys MB", ГАЗ-АА, ЗІС-5, «Студебекер», Оpel «Blitz», Ford, Citroen, німецькі бронемашини Sdkfz 251, Sdkfz 222, Sdkfz 447, Sdkfz 13, легковий автомобіль VW KDF 82 «Kuebelwagen» і ГАЗ-М (Емка); середній танк Т-34-85 і німецький танк Т-V «Пантера», артилерійські системи - гармати 45 мм, ЗІС-3, 85-мм і 37-мм зенітні гармати, ПАК-40, БМ-13 - «Катюша», а так само радянські післявоєнні зразки техніки БТР-40, БТР-60, БТР- 80, БТР-152, БРДМ, БАТ і ряд вантажних післявоєнних автомобілів.

Для цього масштабного дійства було обрано полігон в с. Пирогово, поблизу Києва. Поле бою було розташоне між двох пагорбів, на яких зручно розмістились глядачі.

Зліва рухались німецькі піхотинці. Зправа їх чекали підрозділи радянської армії.

Німецькі війська зайняли свої позиції. На напівгусиничному бронетранспортері рухались піхотинці.

Їх зустріли війська Червоної армії в складі кількох бронемашин і одного танка Т-34. Зав'язався справжній бій зі стріляниною і вибухами. Постійно лунали автоматні черги та постріли артилерії.

Бій тривав близько години. В результаті німці змушені були відступити.

Перемогу радянської армії кількасот глядачів вітали вигуками "УРА!".

 Loading...