Загадкові та мальовничі острови України: ТОП-15

Острови України, які обов’язково потрібно побачити своїми очима.

Острів – це найзагадковіше місце на землі. Ще здавна ці таємничі місця притягували до себе мандрівників, оскільки ніколи не знаєш, що на тебе чекає серед лісів, порослих чагарників, скелястих обривів або невідомих водних джерел. Щоб побачити, цю неймовірну красу, справжній витвір мистецтва, що створила сама природа не обов’язково відправлятися в далекі країни чи в глибини океанів, адже і в Україні є не менш цікаві, романтичні та екзотичні острови. Це варто побачити…

Байда, Запоріжжя

Ба́йда— острів на Старому Дніпрі, рукаві Дніпра, в межах міста Запоріжжя між островом Хортицею і місцевістю Бабурка. Площа — 13 гектарів. Острів не завжди називався ім’ям Байди. У різні часи й у різних джерелах можна знайти назви Мала Хортиця, Верхнехортицький, Вирва, Канцеровський, Гадючий, Гетьманський і навіть Лізи Чайкіної.

Байда, Запоріжжя

Комсомольський острів, Дніпропетровськ

Монастирський острів, Комсомольський острів — острів у межах Жовтневого району міста Дніпропетровськ, біля правого берега Дніпра, від якого відділений Архієрейською протокою.

На заході має гранітні скелі, на сході переходить у піщану косу. За свідченням Макаревського, в його часи окремо існуючий Воронцівський острів у давнину був одним цілим з Монастирським.

Серед городян поширена старовинна назва острова — Монастирський. Багато хто вірить, що це офіційна назва острова, подібні чутки були поширені з середини 90-х років минулого століття. Однак, згідно з офіційними документами міста, назву острова після радянської влади ніхто не змінював, тож він так і лишається Комсомольським.

Комсомольський острів, Дніпропетровськ

Острів Первома́йський, Дніпро-Бузький лиман

Острів Первома́йський (стара назва Батарейний) — штучний острів на Чорному морі при вході у Дніпровсько-Бузький лиман. Насипаний між Кінбурнською косою і Очаківським мисом. За однією з версій, ідея насипати в гирлі Дніпро-Бузького лиману острів-батарею належала генералісимусу Олександру Суворову та російській імператриці Катерині II

Острів Первома́йський, Дніпро-Бузький лиман

Морське око Карпат, озеро Синевир

Синевир вважається найцікавішим об’єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. А посередині озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва озера — Морське Око.

Морське око Карпат, озеро Синевир

Зміїний острів, Одеська область

О́стрів Змії́ний — острів в Чорному морі, що належить Україні та визначає її територіальні води. Острів утворений міцними гірськими породами і має скелясті обривисті береги та 4 пляжі: «Дамський», «Дергач», «Золотий», «Бандитський». На островах поширені степові трави. Там відсутня природна деревна рослинність, хоча ведуться спроби виростити дерева, але цьому заважають сильні вітри. Острів Зміїний використовується перелітними птахами для відпочинку при сезонних міграціях. Наприклад у весняний період на острові спостерігається до 200 видів таких птахів.

Зміїний острів, Одеська область

Труханів острів, Київ

Труханів острів — острів на Дніпрі, розташований навпроти центральної частини Києва. У середині 19 століття на Трухановому острові з’явилися перші будинки, у 1880-х pp. постала робітнича оселя. Після її знищення під час Другої світової війни, перетворено на місце відпочинку. Тут тепер великі пляжі, водні станції, спортивні споруди, Дніпровський гідропарк, ресторани, будинки відпочинку тощо. Труханів острів добре озеленений, він сполучається з набережною правого берега Дніпра пішохідним мостом.

Труханів острів, Київ

Тендрівська коса, Херсонська область

Тендрівська коса (Тендра, або Ахіллів біг, Ахіллів Дром, ристалище Ахілла) — довгий вузький острів-коса у північній частині Чорного моря, біля берегів Херсонської області. Здавна острів вважається місцем тренувань епічного героя троянської війни Ахілла, котрий за однією із версій був уродженцем північного Причорномор’я.

Острів Тендрівська коса, Херсонська область

Острів Березань, Миколаївська область

Береза́нь — невеликий острів на Чорному морі при вході у Дніпровсько-Бузький лиман. Існує дві версії походження назви острова. За першою, стародавні греки називали нинішню Березань, яка була тоді ще півостровом, Борисфеном, як Дніпро.

Однак більш вірогідним є друге пояснення: назву острову дали скіфи, вона походить від іранського березант, що означає «високий». Пізніше українці переосмислили цю назву як більш зрозуміле слово, похідне від кореня береза. Острів дав назву лиману і річці, що впадає в нього, а також, напевно, селу Березань та смт Березанка.

Острів Березань, Миколаївська область

Джарилгач, Херсонська область

Джарилга́ч — острів у Каркінітській затоці Чорного моря. Найбільший острів України та Чорного моря. Острів має видовжену форму із заходу на схід, на заході продовжується довгою піщаною косою, що «з’єднує» острів з берегом. Косу острова від суходолу відділяє вузька протока, котра інколи пересихає, формально перетворюючи острів на півострів.

Джарилга́ч, Херсонська область

Кемпа, Вінниця

Раніше Кемпа був півостровом. Але після того як перекопали острівну луку, що тяглася до середини річки Бог (так тоді називали Буг), і зробили насип обсягом 7880 тисяч кубометрів ґрунту, утворився штучний острів.

Кемпа, Вінниця

Острів закоханих, Тернопіль

Острів законах у Тернополі часто відносять до десятки найромантичніших місць України.
Острів був створений під час відновлювальних робіт після Другої Світової війни. Добираються до нього по спеціальному мосту або човном. Самі тернопільці створили свої легенди, якщо пара буде дивитися в дзеркальні води ставка, то зможуть розгледіти своє майбутнє.

Острів закоханих, Тернопіль

Острів на озері Світязь, Шацьк

Дуже загадковий та не заселений острів. Тут справді зачаровує все: краса природи, клени, липи і дуби, вечірні заходи, романтика і спокій.

Острів на озері Світязь, Шацьк

Бірючий острів, Херсонська область

Бирю́чий о́стрів — коса (колишній острів) у північно-західній частині Азовського моря, розширена частина Федотової коси. Відмежовує від моря Утлюцький лиман. Намивний, утворений із піску та ракушняку. Уздовж узбережжя численні озера.

Бірючий острів, Херсонська область

Інь-Янь, Дністровський каньйон

Дністровський каньйон, згідно з рішенням всеукраїнського Інтернет-опитування, оголошеним 26 серпня 2008 року, визнаний одним із 7 природних чудес України. Тут розташувалися два дивовижних острівця.

Інь-Янь, Дністровський каньйон

Острів Фантазія, Кременчук

Фанта́зія — невеликий острів на Дніпрі, розташований у районі міста Кременчука (Полтавська область). Острів має довжину близько 180 м, ширину — 42 м, та площу близько 0,5 га. Острів піщаний. Для запобігання розмиву зі сторони течії на острові викладені камені.

Острів Фантазія, Полтавська область

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

0 shares