Modern Ukraine

Be the story, be the change

Інтелектуальний лайфстайл онлайн-журнал

facebook twitter

День святої Катерини: що обов’язково потрібно робити жінкам

8165
День святої Катерини: що обов’язково потрібно робити жінкам
Фото: about-ukraine.com

Грудень - місяць багатий на свята з цікавими українськими традиціями. Відкриває цю новорічно-різдвяну чергу день святої великомучениці Катерини – заступниці шлюбу та сімї, який відзначається 7 грудня.

Це свято здавна вважалось одним з найбільших жіночих свят в Україні.

Саме в цей день наші предки відмічали День долі. Пізніше на язичницьке свято наклалось християнське на честь святої Катерини. Смисл та обряди обох свят змішались, а день 7 грудня набрав дуже великого значення.

Історія

Історія з Катериною трапилася 310 років після розп'яття Христа. Дівчина, яка виховувалась в в багатій родині батька-язичника та мами християнки, була дуже красивою та гордою. Через свій принциповий характер вона не могла влаштувати своє особисте життя. В 17-річному віці красуня прийняла християнську віру і почала проповідувати її.

За це імператор Максиміліан наказав її стратити  - крутити на колесі, вкритому цвяхами. Ангел спустився до Катерини і колесо розлетілось на шматки, після чого дівчині відрубали голову мечем.

Поховали святу у монастирі на Сінайській горі.

Магія свята

В ніч на Катерини, так як і на Андрія, прийнято ворожити на кохання.

Вагітним жінкам у цей день рекомендується молитись про легкі пологи.

Увечері дівчата збирали подруг на вечерю. Варили разом борщ і кашу. Потім приходили хлопці і починалися розваги. Після опівночі дівчата брали тарілку з вечерею, обгортали рушником та йшли закликати долю: вилазили на ворота і тричі говорили: «Доле, доле, йди до мене вечеряти!».

Якщо півні заспівають – значить доля озвалась.

Чоловіки, які мріяли про хорошу дружину, напередодні постились.

ТОП-3 гадання на Катерини

На гілочці вишні. До схід сонця дівчата зривали гілочку вишні і ставили її в посудину з водою в хаті. Якщо до Маланки вишня зацвіте, значить доля буде щасливою, засохне – важко прийдеться знаходити своє кохання.

По взутті. Щоб дізнатись, хто з подруг вийде заміж першою, дівчати знімали взуття з однієї ноги та ставили його одне за одним до порогу. Чий черевичок першим досягав місця призначення – та й першою одягне фату.

На тарілках або подушках. Щоб дізнатись, по якій причині дівчина вийде заміж, вони брали ляльку, обручку та копійку та ховали їх під трьома подушками або тарілками. Та дівчина, якій ворожать не бачить, куди що ховають. Заходячи в кімнату вона обирає подушку (або тарілку). Обручка -  значить заміжжя впродовж року через кохання, копійка – шлюб через гроші, лялька – шлюб через вагітність.Loading...