Перейти до вмісту
Головна » Богдан Гаврилишин: 5 характеристик успішної людини від найвпливовішого українця в світі

Богдан Гаврилишин: 5 характеристик успішної людини від найвпливовішого українця в світі

Читайте також

24 жовтня з життя пішла людина, яку називають найвпливовішим українцем світу – геніальний економіст, почесний доктор права п’яти університетів, член Римського клубу, учасник ініціативної групи “Першого грудня” і меценат Богдан Гаврилишин.

 Він прожив дуже достойне життя, так що навіть доля дозволила йому красиво піти: спершу відсвяткувати свій 90-річний ювілей, зібравши повний зал Палацу «Україна» людей, які його безмежно шанують,  провести останні дні в колі дітей та онуків і, що важливо, на рідній землі, для якої Богдан Дмитрович так багато зробив.

ВРАЖАЮЧІ ФАКТИ про Богдана Гаврилишина:

  • Він мав паспорт Канади та був резидентом Швейцарії, але завжди культивував своє українське походження
  • Гаврилишин працював у 89 країнах світу
  • Його вважають хрещеним батьком економічного форуму у Давосі,
  • Читав курс лекцій для голів рад найбільших підприємств світу
  • Після еміграції в Канаду, Богдан Дмитрович працював лісорубом. Але вирішив змінити ситуацію вивчити мову, аби потрапити до університету. Він знайшов словник й запам’ятовував по 40 слів в день. І таки вступив… Тоді стало сенсацією в канадській пресі, що повоєнному емігранту вдалося скласти вступні іспити.
  • Аргентинці українця вважають тим, хто змінив хід історії їх країни: в 1982 році він переконав авторитарний режим провести вибори та передати владу.
  • Йому пропонували бути заступником міністра в будь-якому канадійському міністерстві.
  • Богдан Дмитрович 65 років прожив зі своєю коханою дружиною Лені. Кожного місяця 10 та 25 числа він дарував їй квіти або шоколадку, чи запрошував на вечерю (чому саме так – читайте у книзі спогадів «Залишаюсь українцем»).

ХАРАКТЕРИСТИКИ УСПІШНОЇ ЛЮДИНИ на думку Богдана Гаврилишина такі:

– креативність. Щоб бути креативним, потрібно зберегти в собі трохи дитинства, дитячих мрій та фантазій. Починати потрібно з мрії, а не з якогось бізнес-плану. Виходити за рамки звичайного, дивитись на ситуації та проблеми з іншої, незвичної точки зору;

– постійно вчитись, дізнаватись щось нове, займатись самовдосконаленням у всіх напрямках, будувати основу для перспективного майбутнього. Успішна, ефективна людина все життя вчиться. Є гарне китайське прислів’я: досвід – це ніби ліхтар на твоїх плечах, він освічує шлях вже пройдений, а не той, що треба пройти. Тож важливіше вчитися, ніж покладатися на свій досвід;

– сильна воля і самодисципліна. Робити те, що ти повинен робити, що корисно робити, радше ніж тільки те, що хочеться робити.

– вірити в свої сили і в свою мрію;

– мріяти про великі і навіть недосяжні на перший погляд речі.

ЯСКРАВІ ЦИТАТИ

  • Я був на всіх континентах. І не як юрист, а як консультант великих міжнародних підприємств, радник деяких держав. Кілька країн вважають, що я їм належу, – це й Індія, і Канада, і Швейцарія. Але я завжди залишався українцем. Це завжди допомагало мені: люди, які асимілюються, виглядають звичайними, слабкими, а коли хтось твердо стоїть на своєму національному ґрунті, це привертає увагу, це викликає повагу в розумних людей.
     
  • Якщо ти мрієш про банальні речі, то їх і матимеш, будеш ефективним, але лише в банальних речах
     
  • Мистецтво життя – це здатність суміщати те, що ми хочемо, з тим, що можемо, раціональне й емоційне в нас, особисті досягнення і вплив на життя людей поряд з нами
  • Слухайте, не починайте з бізнес-плану. Бо ж якщо починати з нього – це значить залишатися у суворих рамках до кінця. Починайте з мрії – казав я. Придумайте щось цікавіше, а вже потому доведеться втиснути це у бізнес-план. Але все одно вийде щось більш неординарне”. Я всім це повторюю: починайте з великих мрій! Думайте не тільки про те, які наступні капці купити! Вірте у свої сили – вирішите щось зробити, то навчитеся і зробите. Але найперше – мрія!
     
  • Людині доконче потрібно мати дві точки зору, так само потрібно мати дві вищі освіти – це запорука її мудрості.
     
  • Що для мене означало стати вільною людиною? Це те, щоб мій власний розсудок був остаточним суддею, що є добро і зло
     
  • Є тільки 7 держав, які є ефективні. Бо ефективна держава – це та, в якій є повна політична свобода. Друге, в якій є певний рівень економічного добробуту для цілого населення. Є багаті, але немає бідних. Це велика різниця – є багаті, немає бідних. Третє, є соціальна справедливість. Це є в освіті, це є в охороні здоров’я, це є в пенсіях. Ну і четверте – там є симбіоз з біосферою, співжиття з природою, а не експлуатація, руйнація, засмічення. Я можу назвати ті країни – це є Австрія, Німеччина, Норвегія, Швеція, Швейцарія.  Ще Канада.. Ну ми там поставили і Польщу, перед тим як там їх Сейм прийняв ідіотичне рішення. Але Польща справді дуже добрий сусід, вони зближаються до тих чотирьох категорій, характеристик.
     
  • Україна не була якесь географічне поняття для мене, Україна була в моєму серці – там, де я. Тому все моє життя, де б я не був, я діяв як українець.
     
  • Ми є винятково талановитий народ. В Україні є люди, які в різних сферах досягають вищих результатів, ніж на Заході. Наприклад, я знаю з власного досвіду, що у нас є куди кращі лікарі, ніж у Швейцарії, вони краще знають анатомію, системніше думають, є більш компетентними. При цьому вітчизняним лікарям мало платять і часом бракує сучасного обладнання.
  • Ми [українці] могли би багато чого зробити для світу, бо він загалом хворий. Недуга — це коли людина не має жодної духовної цінності. Збереглися тільки матеріальні. А ми не такі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *